Silvestrovský krimipříběh o nájemných vrazích, kteří dostali strach

  16:23aktualizováno  16:23
Matka chtěla nechat zavraždit svého syna a najala si na něj proto zabijáky. Těm za odměnu slíbila elektroniku, kterou měla doma, a k tomu sto tisíc v hotovosti. Redaktor MF DNES napsal silvestrovskou krimipovídku, která vznikla na základě skutečného případu.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: SXC.hu

Milada nebyla v žádném ohledu chudinka. Ve svém letitém soužití s manželem Rudolfem si už na začátku získala díky neobyčejné výřečnosti dominantní postavení. Ani po materiální stránce se o sebe nemusela bát, protože v obci, kde bydlela, jí patřily hned dva domy.

Jenže idyla byla jen zdánlivá. Když si našla mladého milence odkudsi z východního Slovenska, rozhodla se, že kromě muže změní i bydliště. K tomu jí měl dopomoci prodej nemovitostí. Tehdy však narazila, protože v jednom z domů bydlel i s rodinou syn Martin. A tomu se nápad vůbec nelíbil. Neoblomil ho ani příslib, že mu matka po prodeji vyplatí jeho podíl.

Starší syn po matce nejspíš zdědil prchlivou povahu, protože jejich vztah nebyl nikdy poklidný. Právě naopak. Nebylo výjimkou, když jejich výměnu názorů ukončila až policejní hlídka.

Tentokrát se však matka Milada opravdu naštvala a rozhodla se vyřešit vzniklý problém jednou provždy. S pomocí mladšího syna Petra naplánovala vraždu svého staršího potomka. Proto navázala kontakt s nechvalně známou trojicí bratrů, kteří už měli na triku pár vykrádaček. To, co po nich žádala, však měli vykonat poprvé.

"Mládenci, potřebuji se zbavit svého staršího syna. Šli byste do toho?" šla Milada rovnou k věci. "A co za to?" zajímalo mluvčího tria Štefana. Milada jim slíbila jako zálohu veškerou elektroniku, kterou měla doma, a k tomu nějakou tu tisícovku v hotovosti. Bratři souhlasili. Od té doby se chodila dívat na televizi ke kamarádce, její muž raději mířil do hospody. Ostatně, jako doposud ...

Najatí "vrazi" se chystaného činu nakonec zalekli

Postarším mládencům s kníry se plán zpočátku líbil a hlavně odměna za jeho splnění. Pak se však zalekli, zda jim zkušenosti s kdejakým zámkem na dveřích budou stačit k tomu, aby sprovodili ze světa člověka.

"Pokud se vám to nelíbí, seženu si nějaké Ukrajince. Ti to pro mě udělají levněji a bez komplikací," měla při jejich váhání hned jasno Milada.

Povedená trojice si už nedovolila couvnout, i když měla určité pochybnosti. "Já se bojím, že jestli ta baba osloví nějaké známé firmy, mohlo by se přijít i na nás," uvažoval Štefan. I bratrům zněla jeho domněnka logicky, a tak se společně vydali ke svému dobře známému vyšetřovateli, kapitánu Hnátkovi.

Policista se zprvu podivil, když uviděl známé trio bez obvyklého uniformovaného doprovodu. Pak však začal jednat. Bratrům poradil, ať se znovu sejdou s objednavatelkou vraždy a potají rozhovor nahrají.

Nic netušící Milada dál kula pikle, a tak kapitán Hnátek brzy získal spoustu usvědčujících důkazů jako na podnosu. Pak už nebyl problém povolit policejní odposlechy, a když se "schylovalo" k hrůznému činu, spadla klec. Přímo při předání peněz. Žena se ani nedozvěděla, jak měl její syn odejít z tohoto světa.

Takový konec Milada nečekala. Brzy zjistila, že vše svědčí proti ní. A že se na více než deset let přestěhuje úplně jinam, než původně chtěla. Za vězeňské mříže. Podobně dopadl i její mladší syn Petr.

Autor:

Nejčtenější

Na Kyjovsku zuří prachové bouře jako v poušti, na polích vznikají duny

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Silný vítr zvedá oblaka prachu a písku a metá jimi desítky metrů daleko. Na vyprahlé zemi se tvoří malé duny. Není to...

Kamion vezl bagr a narazil do mostu, převrácený blokoval silnici v Brně

Na jihu Brna se převrátil kamion, který převážel bagr.

Na dopravní komplikace dopoledne narazili řidiči, kteří mířili z jihu do centra Brna. V Hněvkovského ulici se převrátil...

Mladá žena dala v tramvaji facku starší cestující, vadil jí její úsměv

Prostor před brněnským hlavním nádražím.

Facku od výrazně mladší cestující dostala v jedné z brněnských tramvají čtyřiašedesátiletá žena. Důvodem byl údajně...

Kometa dál posiluje. Uloví i Plekance, který už trénoval s Kladnem?

Tomáš Plekanec z Montrealu střílí na branku Detroitu ve svém 1000. duelu v NHL.

Hukot kolem hokejové Komety nabral nové obrátky. Brněnské mužstvo posílil brankář Libor Kašík, ve středečním duelu...

Rodiče, domluvte se. Hodonínský soud zavedl ve sporech o děti novou metodu

dítě, rozvod, ilustrace

Přelomovou metodu, kterou se řeší péče o děti po rozchodu partnerů, nově zavedl Okresní soud v Hodoníně. Jako jeden z...

Další z rubriky

V Brně a okolí rostou tisíce bytů, populární jsou hlavně předměstí

Rezidence Karla IV. na východním okraji města Rosice poblíž Brna bude hotová v...

Nedostatek bytů cítí lidé v Brně a okolí znatelně, to však neznamená, že by se nové nestavěly vůbec a na trhu nebylo k...

Muž si spletl jména žen, uraženou partnerku pak napadl v kostele

Věřící v St. Mary's Cathedral v Dublinu. Ilustrační foto

Na služebně znojemské městské policie hledala útočiště žena, kterou její partner napadl v kostele. Jako důvod rozepře...

Ve Slavkově srazilo auto školačku. Svědci ji oživovali, je v kritickém stavu

Tragická nehoda se stala na hlavní silnici mezi Českými Budějovicemi a Českým...

V sobotu večer auto srazilo nezletilou dívku ve Slavkově u Brna na Vyškovsku. S vážným poraněním dívku transportovali...

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER KONSTRUKCE

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz