Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Silvestrovský krimipříběh o nájemných vrazích, kteří dostali strach

  16:23aktualizováno  16:23
Matka chtěla nechat zavraždit svého syna a najala si na něj proto zabijáky. Těm za odměnu slíbila elektroniku, kterou měla doma, a k tomu sto tisíc v hotovosti. Redaktor MF DNES napsal silvestrovskou krimipovídku, která vznikla na základě skutečného případu.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: SXC.hu

Milada nebyla v žádném ohledu chudinka. Ve svém letitém soužití s manželem Rudolfem si už na začátku získala díky neobyčejné výřečnosti dominantní postavení. Ani po materiální stránce se o sebe nemusela bát, protože v obci, kde bydlela, jí patřily hned dva domy.

Jenže idyla byla jen zdánlivá. Když si našla mladého milence odkudsi z východního Slovenska, rozhodla se, že kromě muže změní i bydliště. K tomu jí měl dopomoci prodej nemovitostí. Tehdy však narazila, protože v jednom z domů bydlel i s rodinou syn Martin. A tomu se nápad vůbec nelíbil. Neoblomil ho ani příslib, že mu matka po prodeji vyplatí jeho podíl.

Starší syn po matce nejspíš zdědil prchlivou povahu, protože jejich vztah nebyl nikdy poklidný. Právě naopak. Nebylo výjimkou, když jejich výměnu názorů ukončila až policejní hlídka.

Tentokrát se však matka Milada opravdu naštvala a rozhodla se vyřešit vzniklý problém jednou provždy. S pomocí mladšího syna Petra naplánovala vraždu svého staršího potomka. Proto navázala kontakt s nechvalně známou trojicí bratrů, kteří už měli na triku pár vykrádaček. To, co po nich žádala, však měli vykonat poprvé.

"Mládenci, potřebuji se zbavit svého staršího syna. Šli byste do toho?" šla Milada rovnou k věci. "A co za to?" zajímalo mluvčího tria Štefana. Milada jim slíbila jako zálohu veškerou elektroniku, kterou měla doma, a k tomu nějakou tu tisícovku v hotovosti. Bratři souhlasili. Od té doby se chodila dívat na televizi ke kamarádce, její muž raději mířil do hospody. Ostatně, jako doposud ...

Najatí "vrazi" se chystaného činu nakonec zalekli

Postarším mládencům s kníry se plán zpočátku líbil a hlavně odměna za jeho splnění. Pak se však zalekli, zda jim zkušenosti s kdejakým zámkem na dveřích budou stačit k tomu, aby sprovodili ze světa člověka.

"Pokud se vám to nelíbí, seženu si nějaké Ukrajince. Ti to pro mě udělají levněji a bez komplikací," měla při jejich váhání hned jasno Milada.

Povedená trojice si už nedovolila couvnout, i když měla určité pochybnosti. "Já se bojím, že jestli ta baba osloví nějaké známé firmy, mohlo by se přijít i na nás," uvažoval Štefan. I bratrům zněla jeho domněnka logicky, a tak se společně vydali ke svému dobře známému vyšetřovateli, kapitánu Hnátkovi.

Policista se zprvu podivil, když uviděl známé trio bez obvyklého uniformovaného doprovodu. Pak však začal jednat. Bratrům poradil, ať se znovu sejdou s objednavatelkou vraždy a potají rozhovor nahrají.

Nic netušící Milada dál kula pikle, a tak kapitán Hnátek brzy získal spoustu usvědčujících důkazů jako na podnosu. Pak už nebyl problém povolit policejní odposlechy, a když se "schylovalo" k hrůznému činu, spadla klec. Přímo při předání peněz. Žena se ani nedozvěděla, jak měl její syn odejít z tohoto světa.

Takový konec Milada nečekala. Brzy zjistila, že vše svědčí proti ní. A že se na více než deset let přestěhuje úplně jinam, než původně chtěla. Za vězeňské mříže. Podobně dopadl i její mladší syn Petr.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Chceme dostat Brno do první ligy, tvrdí brněnský lídr SPD Ivan Fencl

Hnutí SPD vede v Brně v komunálních volbách Ivan Fencl.

Hnutí SPD si v Brně od zimy prošlo bouřlivým obdobím, kdy se rozhádali členové místní buňky. Nakonec ale přece jen...

Požár zasáhl kulturní dům v Drnovicích, lokalizace trvala čtyři hodiny

V Drnovicích na Vyškovsku hoří kulturní dům. Hasiči vyhlásili třetí stupeň...

Jednadvacet jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili...

Najdete na iDNES.cz