Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skončí ve čtvrtek půlroční uzavírka Petrova? To záleží na počasí

  19:19aktualizováno  19:19
Jestli ve čtvrtek skončí půlroční uzavírka Petrova na Hodonínsku, to už záleží jen na počasí. Ke zprovoznění silnice přes obec chybí maličkost, ale dokončí se jen za předpokladu, že přestane pršet.

Ilustrační foto | foto: Radek Miča, Radek Miča,  MF DNES

Kdyby počasí stavebníkům přálo, pro automobilisty by to znamenalo, že Petrov, kterým vede silnice ve směru Břeclav–Uherské Hradiště, už nebudou muset objíždět přes Ratíškovice, Vracov a Bzenec.

"Povrch vozovky je již hotový, ale policie na ni nechce pustit provoz, dokud nebudou vyznačeny přechody pro chodce a u silnice nebude svislé značení," uvedl starosta Petrova Ladislav Krůtil.

Zebry za deště malovat nejdou
Tu druhou podmínku se podle něj podaří splnit, značky včera pracovníci montovali u silnice v gumových pláštích. Malovat na přechody "zebru" však v dešti nemohou.

"Podle předpovědi by se však počasí mělo umoudřit," řekl starosta. Pokud se přechody stihnou připravit, ve čtvrtek v deset hodin se začnou sundávat značky, které automobilisty navádějí na objížďku.

Uzavírka Petrova začala 9. dubna a původně měla trvat do konce listopadu. Když se však krátce na to uzavřela i "padesátka" v Bučovicích, kraj začal s jednat o zkrácení uzavírky Petrova.

"Podařilo se nám to i díky dobrému počasí," uvedl již dříve Pavel Škrášek, obchodní ředitel brněnské firmy Firesta, která zde provádí práce.

Silnice v obci nedaleko Strážnice byla uzavřená kvůli tomu, že se v části obce budovala nová páteřní kanalizace a musela se rozkopat silnice v délce asi 700 metrů. Tento úsek vozovky má nyní nejen nový povrch, ale i podloží. Celkově je však silnice opravená v délce 1600 metrů a pro místní by měla být nyní i bezpečnější.

Ostrůvky mají zvýšit bezpečnost chodců
Na třech místech se v obci vybudovaly ostrůvky, takže obyvatelům se bude frekventovaná vozovka lépe přecházet. "Jestli to tak skutečně bude, to se ukáže, až se provoz spustí. Ostrůvky by však měly být lepší než semafory, před kterými by se tvořily kolony aut," soudí starosta.

Na zrušení uzavírky se těší nejen v blízkém Vracově a Bzenci, ale i v Ratíškovicích. "Budeme mít z toho takovou radost, že asi otevřeme šampus. Jen doufám, že si kamiony nezvykly jezdit přes naši obec a nebudeme je mít tady i po jejím zrušení," uvedl starosta Josef Uhlík.

Ratíškovicemi v posledních měsících projíždělo 15 tisíc aut denně a tak silný provoz  obci způsoboval nemalé problémy. "Kluci z obecní policie museli často řídit provoz na křižovatkách, hlavně kolem osmé ráno a pak odpoledne mezi druhou a čtvrtou hodinou," popsal starosta.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Chceme dostat Brno do první ligy, tvrdí brněnský lídr SPD Ivan Fencl

Hnutí SPD vede v Brně v komunálních volbách Ivan Fencl.

Hnutí SPD si v Brně od zimy prošlo bouřlivým obdobím, kdy se rozhádali členové místní buňky. Nakonec ale přece jen...

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Najdete na iDNES.cz