Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skončí ve čtvrtek půlroční uzavírka Petrova? To záleží na počasí

  19:19aktualizováno  19:19
Jestli ve čtvrtek skončí půlroční uzavírka Petrova na Hodonínsku, to už záleží jen na počasí. Ke zprovoznění silnice přes obec chybí maličkost, ale dokončí se jen za předpokladu, že přestane pršet.

Ilustrační foto | foto: Radek Miča, Radek Miča,  MF DNES

Kdyby počasí stavebníkům přálo, pro automobilisty by to znamenalo, že Petrov, kterým vede silnice ve směru Břeclav–Uherské Hradiště, už nebudou muset objíždět přes Ratíškovice, Vracov a Bzenec.

"Povrch vozovky je již hotový, ale policie na ni nechce pustit provoz, dokud nebudou vyznačeny přechody pro chodce a u silnice nebude svislé značení," uvedl starosta Petrova Ladislav Krůtil.

Zebry za deště malovat nejdou
Tu druhou podmínku se podle něj podaří splnit, značky včera pracovníci montovali u silnice v gumových pláštích. Malovat na přechody "zebru" však v dešti nemohou.

"Podle předpovědi by se však počasí mělo umoudřit," řekl starosta. Pokud se přechody stihnou připravit, ve čtvrtek v deset hodin se začnou sundávat značky, které automobilisty navádějí na objížďku.

Uzavírka Petrova začala 9. dubna a původně měla trvat do konce listopadu. Když se však krátce na to uzavřela i "padesátka" v Bučovicích, kraj začal s jednat o zkrácení uzavírky Petrova.

"Podařilo se nám to i díky dobrému počasí," uvedl již dříve Pavel Škrášek, obchodní ředitel brněnské firmy Firesta, která zde provádí práce.

Silnice v obci nedaleko Strážnice byla uzavřená kvůli tomu, že se v části obce budovala nová páteřní kanalizace a musela se rozkopat silnice v délce asi 700 metrů. Tento úsek vozovky má nyní nejen nový povrch, ale i podloží. Celkově je však silnice opravená v délce 1600 metrů a pro místní by měla být nyní i bezpečnější.

Ostrůvky mají zvýšit bezpečnost chodců
Na třech místech se v obci vybudovaly ostrůvky, takže obyvatelům se bude frekventovaná vozovka lépe přecházet. "Jestli to tak skutečně bude, to se ukáže, až se provoz spustí. Ostrůvky by však měly být lepší než semafory, před kterými by se tvořily kolony aut," soudí starosta.

Na zrušení uzavírky se těší nejen v blízkém Vracově a Bzenci, ale i v Ratíškovicích. "Budeme mít z toho takovou radost, že asi otevřeme šampus. Jen doufám, že si kamiony nezvykly jezdit přes naši obec a nebudeme je mít tady i po jejím zrušení," uvedl starosta Josef Uhlík.

Ratíškovicemi v posledních měsících projíždělo 15 tisíc aut denně a tak silný provoz  obci způsoboval nemalé problémy. "Kluci z obecní policie museli často řídit provoz na křižovatkách, hlavně kolem osmé ráno a pak odpoledne mezi druhou a čtvrtou hodinou," popsal starosta.
Nejčtenější

Třinácté zlato pro Kometu! Brno suverénně obhájilo mistrovský titul

Jakub Krejčík zvedá Masarykův pohár nad hlavu. Kometa ovládla hokejovou...

Efektivní v koncovce, precizní v defenzívě. Hokejisté Brna ovládli páté finále extraligového play off, na ledě třinecké...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Vítězství od titulu. Kometa potřetí zdolala Třinec a sahá po obhajobě

Hokejisté brněnské Komety slaví úvodní gól čtvrtého finále - zleva Tomáš...

Už jen poslední krok zbývá hokejistům Brna k tomu, aby získali rekordní třináctý mistrovský titul. Ve čtvrtém finále...

K titulu má blíž Kometa. Ve třetím finále těsně porazila Třinec

Hokejisté Brna slaví úvodní gól třetího finále. Zleva Radim Zohorna, Tomáš...

Byli pod tlakem, čelili velkému náporu Třince. Hokejisté Brna ale obstáli a ve třetím finále extraligového play off...

Další z rubriky

Omezení pro auta u brněnského nádraží se odsouvá, musí se znovu schválit

Prostor před brněnským hlavním nádražím.

Auta, tramvaje a do toho tisíce lidí každý den proudí prostorem před brněnským hlavním nádražím. Od letošního ledna už...

V Brně uzavřou Údolní ulici, v okolí bude problém s parkováním

t I přes nedostatečný odstup od kolejí je Údolní ulice plná zaparkovaných aut a...

Po rekonstrukci a uzavírkách na Dornychu či Kolišti přišla řada na další velkou brněnskou ulici. Ve středu 2. května se...

Trest pro boxera Plachetku za znásilnění platí, obnovy procesu nedosáhl

Boxer Ľudovít Plachetka se snaží dokázat svou nevinu.

Odsouzený boxer Ľudovít Plachetka před Krajským soudem v Brně neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Za znásilnění...

Najdete na iDNES.cz