Zápasu hokejistů Komety proti Plzni přecházel Křest knihy o historii brněnského

Zápasu hokejistů Komety proti Plzni přecházel Křest knihy o historii brněnského klubu. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Slávu na křtu knihy o Kometě zkazila hokejovému Brnu porážka

• 3
Porážka od Plzně 4:5 po samostatných nájezdech, ale také slavnostní úvod orámovaly úterní extraligový duel mezi Kometou a Plzní. Před úvodním buly byla pokřtěna kniha o historii domácího klubu.

Netradiční "rozhodčí" se včera dostavil na úvodní buly extraligového utkání mezi hokejisty domácí Komety a Plzně. Puk mezi hole protivníků vhodil Marcel Nekvinda, majitel nakladatelství Jota, které vydalo první publikaci o historii Komety.

Špalír hráčů, kteří pro Brno vybojovali mistrovské tituly, nastoupil před začátkem na koberec, aby pokřtil, tedy hodil puky na knihu. Fanoušci mohli tleskat někdejším mistrům svého řemesla, kterými byli Josef Černý, Vladimír Nadrchal, Jiří Kolouch, Rudolf Potsch, Jaromír Meixner, Karel Skopal, Ivo Winkler a Milan Kokš.

"Jsem rád, že je konečně na světě knížka o Kometě. Nebýt těchto mužů, nikdy by nevznikla," ocenil Nekvinda přínos dnes sedmdesátníků i osmdesátníků před naplněnou Kajot Arenou. A popřál Kometě, aby nadále zářila na brněnském sportovním nebi.

Hokejisté vtrhli na Plzeň s velkou euforií

Současní hráči jako by si vzali slova nakladatele k srdci. Vtrhli na Plzeň s odhodláním konečně se porvat o výhru, která by udělala radost divákům a především jim. Jako by si už četli o slavné éře, kdy brněnské hráče zdobila bojovnost i šikovnost. Díky oběma vlastnostem se Kometa dostala do vedení 2:0.

Kometa - Příběh hokejového klubu

Nová publikace autorů Zdeňka Meitnera, Petra Fialy a Milana Řepy se věnuje historii klubu, přináší také třiatřicet medailonů nejznámějších a zároveň legendárních hráčů.

V poslední části knihy jsou kompletní statistiky do minulé sezony. Kniha vyšla v nakladatelství Jota, má 368 stran (a 48 stran příloh) a stojí 528 korun.

"Začátek jsme měli velice dobrý. Víceméně až do 50. minuty jsme hráli výborně," konstatoval trenér Zdeněk Venera. Stačilo to na Kladno, ne však na Plzeň.

Třiačtyřicet vteřin stačilo domácím na to, aby se dostali do vedení 2:0. Ve 12. minutě se zásluhou Čermáka a Žižky dostali fanoušci do euforie a nezchladil je ani přesilovkový gól Plzně před koncem třetiny. Zvlášť prostřední část hry se Kometě opět vydařila, ukázala důraz jako v případě Zohornovy branky a vedla dokonce 4:2.

"Ale pořád je důrazu málo, měli bychom dávat ještě víc branek a víc chodit před gólmana," míní Zohorna. A také dávat vyložené šance. Ve třetí třetině za stavu 4:3 je měli krátce po sobě Erat a Dlouhý, jenže neuspěli. A posledních deset minut už se Kometa zase klepala o výsledek.

"Jasně, bojíme se o výsledek, nechceme udělat chybu a zase jsme ji udělali. Neobsadili jsme hráče, který si sjel před bránu," lamentoval nad vyrovnáním Zohorna.

Plzeň ukázala sílu svých nejlepších hráčů, s nimiž si defenziva soupeře nevěděla rady. "Už poněkolikáté jsme ztratili zápas, který měl být za tři body. Musíme se s tím vyrovnat," schoval za diplomatická slova velké rozčarování Venera, který po utkání v kabině hodně křičel. "Bylo to poprvé v sezoně, kdy nás takhle seřval. Zasloužili jsme si to," soukal ze sebe smutný Zohorna.

Hubáček nechyběl na ledě, v šatně ano

Kometa odehrála první duel bez dosavadního kapitána Petra Hubáčka, který v pondělí odletěl za novým angažmá do finského Jyväskylä. Jak si s tím Brňané poradili? Na ledě jeho absence znát nebyla. "Nechyběl," pronesl Zohorna.

"Mužstvo se s tím srovnalo, nebyl to velký problém," míní Venera. "V kabině ale asi chyběl," podotkl Zohorna. Kometě teď dál nezbývá než se prát s nepřízní osudu a být lépe připravená na to, když bude potřeba dotáhnout dobře rozehraný zápas do vítězného konce.