Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trest pro boxera Plachetku za znásilnění platí, obnovy procesu nedosáhl

  12:04aktualizováno  12:20
Odsouzený boxer Ľudovít Plachetka před Krajským soudem v Brně neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Za znásilnění družčiny sestry si odpykává osmiletý trest.

Soudci nemohli rozhodnout dříve, protože potřebovali vyslechnout oběť. Žena se dostavila až dnes po opakované výzvě. Na žádost vypovídala v nepřítomnosti Plachetky, kterého eskorta na dobu její výpovědi vždy odvedla z jednací síně.

Vše se točí kolem facebookové konverzace mezi obětí a její kamarádkou. Ta uvedla, že se jí oběť svěřila, že to udělala dobrovolně a znásilnění si vymyslela, protože sestře záviděla, že má přítele, který pracuje a kupuje rodině dárky.

„Proč bych si to vymýšlela? Sestře bych neublížila,“ zopakovala ale u soudu poškozená.

Plachetkova obhájkyně Ludmila Krejčí v závěrečné řeči upozornila na to, že policie při vyšetřování pochybila, když neprovedla rekonstrukci.

„Znalecké posudky odporují předpisům o znalcích a jsou neobjektivní. Celá romská komunita mluvila o tom, že mezi oběma ženami došlo v parku ke konfliktu, při kterém Šárka přiznala, že si vše vymyslela,“ míní Krejčí.

Odlišné výpovědi svědků

Sám Plachetka četl několikaminutovou závěrečnou řeč, kde citoval z trestního řádu a znalecký posudek označil za nevěrohodný.

„Její aktivita na Facebooku a vyzývavé fotky v plavkách nevypovídají o tom, že by trpěla posttraumatickou poruchou. Byl jsem odsouzen na základě smyšlené výpovědi,“ řekl Plachetka a dodal, že v minulosti několikrát upozorňoval na rozpory ve výpovědích poškozené. „Uváděla to, co se jí hodilo, což svědčí o tom, že si vymýšlí,“ dodal.

Senát soudců ale nakonec žádost o obnovu řízení zamítl. „Výpovědi svědků popisovaly úplně jiné historky. Základ byl sice stejný, ale lišili se v detailech. Působí to, jak kdyby si vymýšleli,“ zdůvodnil rozhodnutí předseda senátu Aleš Novotný.

O obnovu řízení usiloval Plachetka poté, co se dostal k fotkám facebookové konverzace, v níž sestra jeho družky tvrdí, že si znásilnění vymyslela.

Za znásilnění dostal Plachetka osmiletý trest. Soudci také rozhodli, že si musí odsedět i čtyři roky trestu za vraždu matky své bývalé přítelkyně z roku 1998. Z vězení ho totiž dříve podmínečně propustili. Pokud se ale odsouzený odpustí na svobodě dalšího trestného činu, za mříže se vrátí.

Autor:


Nejčtenější

Děti zaútočily tyčemi na muže, který spal v autě. Rozbily mu hlavu

Opilec při nehodě hlavou rozbil čelní sklo vozu, nic vážnějšího se mu však

Jeden patnáctiletý a dva třináctiletí násilníci napadli v blízkosti centra Brna staršího muže, který spal v autě....

Draft byl facka přes hubu, přiznává hokejový obránce Zábranský

Stejně jako jeho otec hraje i Libor Zábranský mladší za reprezentaci. Její dres...

Otec na tribuně, státní znak na hrudi, domácí led pod nohama. Libor Zábranský mladší prožil emotivní start do nové...VIDEO: Brněnský bojovník proti hluku spustil při koncertu na náměstí alarm

Koncert na náměstí Svobody narušil alarm

Přestupková komise v Brně se bude zabývat narušením koncertu amerického kytaristy Billa Frisella na brněnském náměstí...

Wimbledonská vítězka v mixu Melicharová: Su ráda, že umím česky

Nicole Melicharová a Alexander Peya ovládli wimbledonský mix.

Netradiční brněnský otisk se vyjímá na poháru pro vítěze tenisového Wimbledonu. Trofej pro šampionku v mixu tam...

Duka žaluje divadelníky, Ježíš znásilňující muslimku zasáhl jeho vyznání

Kardinál Dominik Duka zůstane ve funkci arcibiskupa pražského. V reakci na jeho...

Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním divadelním inscenacím Naše násilí a vaše násilí a Prokletí...

Další z rubriky

Ministryní byla jen třináct dní. Post na kraji si Taťána Malá udržela

Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá. (29. června 2018)

Krajští radní jednomyslně potvrdili Taťánu Malou z hnutí ANO ve funkci náměstkyně jihomoravského hejtmana. Podezření z...

Řidič osobního auta zemřel na Hodonínsku při čelním střetu s kamionem

Policisté a hasiči museli v pondělí po půlnoci zasahovat u tragické nehody na...

Tragická nehoda se stala v noci na dnešek na Hodonínsku. Řidič osobního vozu tam vyjel do protisměru, kde se srazil s...

Do dluhové pasti padají stále titíž lidé, na exekutora vytáhnou i zbraň

Ilustrační snímek

Na jihu Moravy žijí rekordmani, kteří mají na krku i třicet a více exekucí. Do dluhové pasti přitom padají stále titíž...

Najdete na iDNES.cz