Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Starlet „vychoval“ i hvězdu Star Dance

  20:57aktualizováno  20:57
Taneční pořádané pod hlavičkou školy Starlet patří v Brně k těm nejtradičnějším. Tisíce tanečníků začaly svou cestu za trofejemi právě tady. Mezi nimi i Jaroslav Kuneš, kterého proslavilo účinkování v televizní soutěži Stardance - když hvězdy tančí, kde byla jeho partnerkou Mahulena Bočanová.

Jaroslav Kuneš se svou partnerkou soutěže Star Dance Mahulenou Bočanovou | foto: Míla Lepší

Jeho kariéra tanečníka, který má na kontě pět republikových mistrovství, začala před dvaceti lety. "Do Starletu jsem chodil do tanečních. Větší taneční škola tehdy v Brně nebyla. Tanec mě strašně bavil. Na konci tanečních si vybírali adepty do tanečního klubu. Předtím jsem závodně hrával tenis a kvůli zranění jsem v něm pokračovat nemohl. I proto jsem nabídku přijal," popisuje své začátky šestatřicetiletý tanečník.

Krátce po Listopadu 1989 se od školy odpojily některé učitelské páry. Spolu s nimi odcházeli i zkušenější žáci. Mimo jiné i současná manželka Jaroslava Kuneše.

"Později jsme se pod Starlet znovu vrátili. A pak znovu odešli a znovu se vrátili. Teď mám spolu se svou ženou ve Starletu na starosti několik zkušenějších párů. Ale učím i jinde," vysvětluje Kuneš.

Tanečník nemusel platit pokutu
Proslulost Starletu jej dokonce zachránila před pokutou. "To bylo po revoluci, kdy už Starlet nebyl tak velký jako dřív. Spěchal jsem na závody, překročil rychlost a zastavili mě policajti. Naštěstí jeden z nich také kdysi tančil ve Starletu. Ještě tehdy jsme měli pocit, že jsme parta, tak mě nechali odjet bez trestu," konstatuje Kuneš.

V brněnské taneční škole a klubu má přátele dodnes. Nedávno se s nimi setkal při oslavě 40. výročí vzniku školy. "Sešla se stará parta, pro Vladimíra Buryana jsme secvičili číslo. Bylo fajn vidět, že to funguje," říká tanečník.

Jaroslav Kuneš rád vzpomíná i na někdejší sál Starletu, který byl na Staré radnici. "To byly krásné prostory. Ale pak tam tanec památkáři zakázali kvůli statice a otřesům. Právě zázemí bylo to, co nám Starlet především poskytoval. Kompletní taneční vzdělání jsme si nějak posháněli sami," konstatuje jedna z hvězd show Stardance.

Publikum? Bez stresu.
Díky velikosti taneční školy se velmi brzy "otrkal" i před publikem. "Vladimír měl spoustu kurzů, přípravek, tanečních a všelijakých plesů a prodloužených. A nutil nás tam všude vystupovat. To nás vybavilo zkušeností, že jsme se nestyděli vystupovat před publikem. Mohli jsme si to vyzkoušet už v nižších tanečních třídách," upozorňuje Kuneš.

I když taneční dění v Brně podle Kuneše poněkud usnulo, v posledních letech se opět začíná vzmáhat. "Ve Starletu jsou páry, které mají budoucnost," dodává.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Elektrodový kotel za 61 milionů promění přebytky elektřiny na horkou vodu

Instalace elektrodového kotle Tepláren Brno.

Teplárny Brno zprovoznily v areálu Červený mlýn největší elektrodový kotel v Česku. Ten posílí spolehlivost dodávek...

Chceme dostat Brno do první ligy, tvrdí brněnský lídr SPD Ivan Fencl

Hnutí SPD vede v Brně v komunálních volbách Ivan Fencl.

Hnutí SPD si v Brně od zimy prošlo bouřlivým obdobím, kdy se rozhádali členové místní buňky. Nakonec ale přece jen...

VIDEO: V hořícím kulturním domě se před hasiče zřítil strop, pád natočili

Pád hořícího stropu v Drnovicích

Dramatické chvíle zažili hasiči při likvidaci pátečního požáru kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Během hašení...

Najdete na iDNES.cz