Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočník Zbrojovky Švancara prohrál sázku s fanouškem a musel dohola

  8:56aktualizováno  8:56
Útočník brněnské Zbrojovky Petr Švancara šel dohola. Musel totiž splnit sázku, kterou uzavřel minulý týden s fanouškem Zbrojovky Deanem Galem. Slíbil, že v případě prohry svého týmu dobrovolně shodí vlasy. Strojku se chopil sám Gale.

Útočník brněnské Zbrojovky Petr Švancara se vsadil s fanouškem o vlasy. Protože prohrál, Dean Gale ho sám ostříhal. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Brněnský hostinec u Daana se ve čtvrtek večer proměnil v provizorní kadeřnický salon. Pod nůžky či spíše holicí strojek tady byl posazen hráč fotbalové Zbrojovky Petr Švancara, který se před týdnem vsadil o své vlasy s oddaným fanouškem.

"Kdo náhodou zapomněl, tak dnes půjde Mercedes dohola. Prohraná sázka s Galáčem dojde brzo k naplnění," lákalo osazenstvo hostince na událost ještě odpoledne na sociálních sítích.

Útočník brněnské Zbrojovky Petr Švancara se vsadil s fanouškem o vlasy. Protože
Útočník brněnské Zbrojovky Petr Švancara se vsadil s fanouškem o vlasy. Protože

Švancara před a po "zákroku" fanouška

Jen o několik hodin později pak přichází do doupěte Zbrojovkářů ve Staňkově ulici očekávaný brněnský útočník Švancara s čepicí na hlavě. V zakouřeném podniku, jehož stěny jsou poseté fotbalovými fanouškovskými šálami s nápisy Football is our life, tričky a fotografiemi, se v tu dobu zrovna připravuje rádoby kadeřnické křeslo.

Partička místních fandů se ještě posilňuje pivem a připíjí si. "Tak abys začal dávat ty góly," cinkají půllitry.

Žádné góly, žádné vlasy

Dean Gale dokuřuje cigaretu a zkouší holicí strojek, zda funguje. "Já si to tak vyčítám. Ne kvůli bodům Zbrojovky, ale kvůli tobě," říká Švancara svému kolegovi, s nímž uzavřel sázku.

Pokud by totiž Zbrojovka zvítězila, o svou bohatou kštici by přišel namísto Švancary právě příznivec klubu Gale, který se už připravuje na svůj holičský výkon. "Musíš mu dát ten ubrus," diktuje přítomné kadeřnické posile Monice Gale.

Fotogalerie

Když je vše připraveno, začíná brněnskému útočníkovi kopírovat strojkem temeno a na zem padají první chomáče vlasů. "Sázka je prohraná, musím dolů," komentuje Švancara se zavřenýma očima a čeká, až bude dílo dokonáno.

"Aspoň omládneš," smějí se všichni, zatímco se Dean Gale pečlivě soustředí a připravuje fotbalistu o zbytek vlasů. Nápad pustit se strojkem i do obočí mu však poražený sportovec ihned vymlouvá. Práce jde fandovi od ruky, dokonce přemýšlí o budoucí kariéře kadeřníka.

"To budou hlavičky," smějí se Švancarovi přátelé a přísedící. Z jejich fotoaparátů blikají poslední blesky a většina Švancarových vlasů už je dole.

Galeovu práci ještě dokončuje kadeřnice Monika, kterou si iniciátoři sázky přivedli. Má finálně upravit nový Švancarův vzhled, ale fotbalista netuší, že se ve skutečnosti jedná o zdravotní sestřičku. "Já vůbec kadeřnice nejsem, ale to on naštěstí neví," šeptá s širokým úsměvem.

Tak i tak není za pár minut co řešit, sázka je dokonána a aktérům už zbývá jen si po sobě uklidit. Fotbalový útočník nahlíží jen krátce do zrcadla za silného potlesku. Sklízí úspěch za to, že dodržel sázku, možná i za svůj nový zevnějšek. Vzniká poslední fotka a u stolu už se zase řeší sport.

Autoři:


Nejčtenější

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...Pití pod kontrolou. Brno jako první v republice zřídí mokré centrum

alkohol, pálenka

Brno chystá jako první v republice centrum pro bezdomovce, kde bude povolený alkohol. Chce je díky tomu stáhnout lidem...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Další z rubriky

Policie varuje před zvrhlíky z internetu, vysoce ceněné jsou fotky chlapců

Ilustrační snímek

Seznámit se, psát si s kamarády nebo se prostě jen pobavit. Nejčastější důvody, proč člověk chodí na internet. Oblíbené...

Malým astmatikům postaví v Moravském krasu novou léčebnu za 150 milionů

Dosavadní prostory léčebny pro pacienty s dýchacími problémy, kterým svědčí...

Až rok trvá, než se uvolní místo v dětské léčebně v Ostrově u Macochy na Blanensku. Podobná zařízení jsou totiž v Česku...

Do Senátu chce také kuchař. Nejznámějším kandidátem zůstává rektor Bek

Ilustrační snímek

Vedle nových zastupitelů si lidé v říjnu zvolí na jižní Moravě i dva nové senátory. Zatímco na Břeclavsku je o sedmi...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz