Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Svatomartinské víno nabízel obchod v předstihu, vinařství teď hrozí pokuta

  19:29aktualizováno  19:29
Ačkoli se má Svatomartinské víno prodávat až od čtvrtka, ne všichni prodejci tuto podmínku dodržují. MF DNES už v úterý odpoledne objevila láhve tohoto vína na prodejně Billa na náměstí Svobody v Brně. V prodejně byly k dostání tři druhy vína z produkce Templářských sklepů Čejkovice.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Redakce na pochybení upozornila majitele licenční známky Svatomartinské víno, Vinařský fond. "Teď budeme kontaktovat dodavatele, ten má povinnost zajistit, aby víno z prodeje co nejrychleji zmizelo," komentoval kontrolor Ctibor Dolanský, který na místě zakoupil dvě láhve.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Fond nyní nejspíš udělí výrobci sankce. "V minulosti šly do statisíců. Výrobci můžeme i odebrat licenční známku," popsal Dolanský. Pokud by výrobce o známku přišel nyní, musel by všechna již vyrobená vína stáhnout z prodeje.

Dolanský dále uvedl, že se je to letos vůbec první pochybení, na které Vinařský fond přišel. Za dobu, co má vinařský fond nad značkou patronát, se pak podle něj jednalo o v pořadí třetí provinění.

Podle ředitele Vinařského fondu je to hrubé porušení licenčních podmínek. "Počítáme se solidárností obchodníků. Zásobit se samozřejmě musí dopředu, ale prodávat mohou až na svatého Martina, tedy ve čtvrtek," komentoval Jaroslav Machovec.

Pochybila prodejna, reagoval ředitel vinařství

Zástupci Templářských sklepů Čejkovice jsou přesvědčení, že pochybili zaměstnanci prodejny. "Templářské sklepy nemají přístup do obchodních regálů prodejen Billa a nemohou v nich tedy provádět vyskladňování svého zboží. Nemůžeme tak nést odpovědnost za porušení pravidel Vinařského fondu ČR ohledně správného uvedení Svatomartinského vína na trh," napsal v prohlášení ředitel firmy Pavel Pastorek.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Výrobce ihned kontaktoval vedení řetězce Billa, které se postaralo o opětovné uskladnění vína. "To víno už tam teď v žádném případě není," ujišťoval zaměstnanec pobočky na náměstí Svobody.

Vedení Billy přiznalo, že její zaměstnanci na brněnské pobočce víno vyskládali předčasně. "Došlo k tomu selháním zaměstnanců této prodejny, kteří nerespektovali jasné interní pokyny k uvedení tohoto vína do prodeje až od 11. listopadu," řekla Gabriela Bechynská, která řetězec mediálně zastupuje.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Billa však Svatomartinské víno inzeruje i v akčním letáku, který bude platit od zítřka. Leták přitom nevysvětluje, že víno bude možné zakoupit až ve čtvrtek. "Akční leták je vydán s platností od středy 10. listopadu a obsahuje i informaci o Svatomartinském vínu. To však bude v prodeji až o den později," uvedla Bechynská.

Slavnostní košt více než dvou stovek vín, která nesou oficiální označení "Svatomartinské", proběhne ve čtvtek v jedenáct hodin na brněnském náměstí Svobody. Návštěvníci budou moci ochutnat 230 vín z produkce devadesáti vinařů.

vyjádření řetězce Billa

Na pobočce Billy v Brně, náměstí Svobody 9/702 bylo skutečně dnes v regálech Svatomartinské víno. Došlo k tomu selháním zaměstnanců této prodejny, kteří nerespektovali jasné interní pokyny k uvedení tohoto vína do prodeje až od 11. listopadu.

Z hlediska provozu jsou samozřejmě pobočky zásobeny s lehkým předstihem, proto se chyba, která nás moc mrzí, stala. Po zjištění této skutečnosti jsme znovu kontaktovali všechny prodejny s cílem zabránit opakování této situace.

Akční leták je vydán s platností od středy 10. listopadu a obsahuje i informaci o Svatomartinském vínu. To však bude v prodeji až o den později. Předpokládáme, že všichni fanoušci Svatomartinského vína datum oficiálního zahájení jeho prodeje znají.

Autor:Nejčtenější

Oblíbeného učitele někdo zbil před klubem ve Znojmě, zraněním podlehl

U vchodu do znojemské základní školy vznikl improvizovaný pomníček Miroslava...

V úterý vyšlou během velké přestávky děti i učitelé největší základní školy ve Znojmě k nebi balonky se vzkazy svému...

Střelbě před školou v Brně předcházel spor otce s trenérem plavání

Brněnská základní škola na náměstí Svornosti, před kterou v úterý vyvrcholil...

Úterní střelba před školou v Brně, při které jeden ze dvou aktérů utrpěl vážné zranění, byla podle zjištění iDNES.cz...Kometa předvedla bleskový postup, Pardubice srovnaly sérii s Třincem

Hokejisté Komety Brno se radují v zápase proti Vítkovicím, který jim zajistil...

Nedělními zápasy pokračovalo čtvrtfinále play off hokejové extraligy. Pardubice i podruhé před vlastními fanoušky ve...

Spolek zmařil obnovu tramvajové trati. Stavba se odkládá na neurčito

Obnovená trať má na jihu Líšně plánovanou smyčku v areálu Technického muzea...

Letos na jaře se mělo začít s obnovou tramvajové tratě do Líšně za 390 milionů. Dlouho plánovaný termín ale padl a nový...

Kometa doma jasně přehrála Vítkovice, Pardubice snížily stav série

Pardubičtí hokejisté se radují z branky do sítě Třince ve čtvrtfinále play off.

Hokejová Kometa, stejně jako v loňské mistrovské sezoně, ve čtvrtfinále zvládla první tři duely a po jasné výhře 4:0...

Další z rubriky

Lidé nám vyčítali, že jsme jim ukradli nápad, vzpomíná šéf stánků s kávou

Igor Slavík několik let učil češtinu a tělocvik. V roce 2008 rozjel v Brně...

K centru Brna v České ulici dnes už neodmyslitelně patří stánek s kávou Kofi Kofi. Za devět let existence se pojízdné...

Muže, který v Brně postřelil jiného, policisté obvinili z pokusu o vraždu

Bazén u brněnské základní školy na náměstí Svornosti, před kterou v úterý...

Z pokusu o vraždu obvinili policisté muže, který v úterý odpoledne před školou v Brně postřelil soka, s nímž se ocitl...

Nejslavnější českou známku vyfoukl investorům obchodník se starožitnostmi

Nejvzácnější československou známkou, původně rakousko-uherskou, je...

Stopy nejvzácnější české známky – převrácené zelené čtyřkoruny s přetiskem Pošta československá z roku 1919 – vedou do...

Najdete na iDNES.cz