Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Svatomartinské víno nabízel obchod v předstihu, vinařství teď hrozí pokuta

  19:29aktualizováno  19:29
Ačkoli se má Svatomartinské víno prodávat až od čtvrtka, ne všichni prodejci tuto podmínku dodržují. MF DNES už v úterý odpoledne objevila láhve tohoto vína na prodejně Billa na náměstí Svobody v Brně. V prodejně byly k dostání tři druhy vína z produkce Templářských sklepů Čejkovice.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Redakce na pochybení upozornila majitele licenční známky Svatomartinské víno, Vinařský fond. "Teď budeme kontaktovat dodavatele, ten má povinnost zajistit, aby víno z prodeje co nejrychleji zmizelo," komentoval kontrolor Ctibor Dolanský, který na místě zakoupil dvě láhve.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Fond nyní nejspíš udělí výrobci sankce. "V minulosti šly do statisíců. Výrobci můžeme i odebrat licenční známku," popsal Dolanský. Pokud by výrobce o známku přišel nyní, musel by všechna již vyrobená vína stáhnout z prodeje.

Dolanský dále uvedl, že se je to letos vůbec první pochybení, na které Vinařský fond přišel. Za dobu, co má vinařský fond nad značkou patronát, se pak podle něj jednalo o v pořadí třetí provinění.

Podle ředitele Vinařského fondu je to hrubé porušení licenčních podmínek. "Počítáme se solidárností obchodníků. Zásobit se samozřejmě musí dopředu, ale prodávat mohou až na svatého Martina, tedy ve čtvrtek," komentoval Jaroslav Machovec.

Pochybila prodejna, reagoval ředitel vinařství

Zástupci Templářských sklepů Čejkovice jsou přesvědčení, že pochybili zaměstnanci prodejny. "Templářské sklepy nemají přístup do obchodních regálů prodejen Billa a nemohou v nich tedy provádět vyskladňování svého zboží. Nemůžeme tak nést odpovědnost za porušení pravidel Vinařského fondu ČR ohledně správného uvedení Svatomartinského vína na trh," napsal v prohlášení ředitel firmy Pavel Pastorek.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Výrobce ihned kontaktoval vedení řetězce Billa, které se postaralo o opětovné uskladnění vína. "To víno už tam teď v žádném případě není," ujišťoval zaměstnanec pobočky na náměstí Svobody.

Vedení Billy přiznalo, že její zaměstnanci na brněnské pobočce víno vyskládali předčasně. "Došlo k tomu selháním zaměstnanců této prodejny, kteří nerespektovali jasné interní pokyny k uvedení tohoto vína do prodeje až od 11. listopadu," řekla Gabriela Bechynská, která řetězec mediálně zastupuje.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Billa však Svatomartinské víno inzeruje i v akčním letáku, který bude platit od zítřka. Leták přitom nevysvětluje, že víno bude možné zakoupit až ve čtvrtek. "Akční leták je vydán s platností od středy 10. listopadu a obsahuje i informaci o Svatomartinském vínu. To však bude v prodeji až o den později," uvedla Bechynská.

Slavnostní košt více než dvou stovek vín, která nesou oficiální označení "Svatomartinské", proběhne ve čtvtek v jedenáct hodin na brněnském náměstí Svobody. Návštěvníci budou moci ochutnat 230 vín z produkce devadesáti vinařů.

vyjádření řetězce Billa

Na pobočce Billy v Brně, náměstí Svobody 9/702 bylo skutečně dnes v regálech Svatomartinské víno. Došlo k tomu selháním zaměstnanců této prodejny, kteří nerespektovali jasné interní pokyny k uvedení tohoto vína do prodeje až od 11. listopadu.

Z hlediska provozu jsou samozřejmě pobočky zásobeny s lehkým předstihem, proto se chyba, která nás moc mrzí, stala. Po zjištění této skutečnosti jsme znovu kontaktovali všechny prodejny s cílem zabránit opakování této situace.

Akční leták je vydán s platností od středy 10. listopadu a obsahuje i informaci o Svatomartinském vínu. To však bude v prodeji až o den později. Předpokládáme, že všichni fanoušci Svatomartinského vína datum oficiálního zahájení jeho prodeje znají.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Další z rubriky

Vědci hledají plodiny, které přežijí sucho. Patří mezi ně třeba žito

Počasí, slunce, tráva, vítr, rybník, nebe, obloha

Odborníci z drásovské firmy PSI i brněnského klimatického ústavu Akademie věd testují například obiloviny v extrémních...

VIDEO: Řidič při honičce se strážníky naboural do kanalizační šachty

Řidič naboural do kanalizační šachty

Řidič auta, které nemělo registrační značku, ujížděl v neděli v podvečer strážníkům v Hodoníně. Rychlou jízdu ale...

VIDEO: Masaryk bude znovu v Brně výstavišti. Robot vyfrézuje jeho sochu

Prozatím robot vyfrézoval malý model Masaryka, ukazuje ředitel společnosti MCAE...

Na brněnské výstaviště se znovu vrátí socha Tomáše Garrigua Masaryka. Ta původní z roku 1928 nepřežila bouřlivé dvacáté...

Najdete na iDNES.cz