Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tajemník znojemské radnice obviněný z korupce složil funkci

  12:53aktualizováno  12:53
Tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř, stíhaný za údajné braní úplatků, rezignoval. Písemnou rezignaci převzal od jeho obhájce znojemský starosta Petr Nezveda (ODS). Krejčíř, který je momentálně ve vazbě, v ní píše, že z postu odchází, aby neočerňoval radnici.

Tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř, který je stíhaný za braní úplatků, rezignoval na svoji funkci. | foto: Radek Miča, MAFRA

V dopise dále tvrdí, že je nevinný a doufá, že to prokáže před soudem.

"Celá záležitost nás ale nadále zaměstnává. Ve středu otevřeme na mimořádném jednání městské rady téma, zda by se neměl v souvislosti s podezřeními udělat hloubkový audit v souvislosti s výběrovými řízeními," konstatoval starosta Znojma Petr Nezveda.

Krejčíř totiž podle obvinění bral úplatky právě v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek pro radnici. Státní zástupce Tomáš Foldyna upřesnil, že podezřelý patrně nelegálně převzal částky v řádu desetitisíců korun.

Krejčíř je stíhaný za zneužití pravomoci úřední osoby a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Další čtyři lidé jsou obviněni z podplácení. Mělo by jít o zástupce stavebních firem - hovoří se o společnostech VHS plus a Pozemní stavby Znojmo. Ty se k tomu zatím nevyjádřily (více o obviněních čtěte ZDE).

Mimořádné zastupitelstvo starosta svolávat nechce

Mezi znojemskými zastupiteli vyvolala kauza pozdvižení. Někteří žádají svolání mimořádného zastupitelstva, na němž by měl Nezveda obhájit Krejčířovo jednání (více čtěte ZDE).

"Jsou to předvolební tanečky. Nejsem státní zástupce, ani vyšetřovatel a k věci nemám co říci. Nicméně o celé situaci je třeba jednat. Proto jsem na příští pondělí svolal jednání zástupců politických klubů zastupitelstva," dodal starosta.

O tom, že by svolal mimořádné jednání zastupitelstva, jak po něm někteří zastupitelé chtěli, ale neuvažuje. "Nevidím příliš smysl toho zastupitelstva. Oficiálně nemám, co bych k tomu řekl. Navíc se podle mě jedná o vytloukání politického kapitálu necelé tři týdny do voleb," vyjádřil se starosta Nezveda.

Hned ve středu tak zřejmě začne předseda okresního výkonného výboru ČSSD Zbyšek Kaššai obvolávat třetinu zastupitelů, která je podle zákona nutná ke svolání zastupitelstva z podnětu jeho členů. Ten by tak učinil už dnes, nebýt vážné rodinné události. "Pevně věřím, že svolané bude. Svolávat šéfy klubů politických stran totiž nepovažuji za vhodné řešení," dodal ještě.

Autoři: ,


Nejčtenější

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Další z rubriky

VIDEO: Z pár kulis vybudoval v lomu město jako z Divokého západu

Amfiteátr westernového městečka v Boskovicích

Ve westernovém parku v Boskovicích se návštěvníci ocitnou jako na Divokém západě, kde doslova neplatí české koruny, ale...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

Policie varuje před zvrhlíky z internetu, vysoce ceněné jsou fotky chlapců

Ilustrační snímek

Seznámit se, psát si s kamarády nebo se prostě jen pobavit. Nejčastější důvody, proč člověk chodí na internet. Oblíbené...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz