Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Aqualand baví děti i dospělé. Jen podlaha klouže a tobogán je zavřený

  16:00aktualizováno  16:00
Marně budete hledat stín, za jídlo zaplatíte majlant a jedna z největších atrakcí je zatím po úrazu návštěvnice preventivně zavřená. Ale hormony štěstí se vám v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách do žil vyplaví stejnou rychlostí, jakou posvištíte po toboganu. Reportérka MF DNES zkusila, co se dá v zábavním parku zažít.

Na některých atrakcích se lidé svezou po dvou i po třech lidech. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Turniket v Aqualandu Moravia u Novomlýnských nádrží jižně od Brna je jako proutek kouzelníka. Prošla jsem a stala se malou holkou. Nadšenou dívkou, která by si i plavky prodřela, jen aby mohla ještě jednou do Supercrateru.

Fotogalerie

No jen si to představte: velký trychtýř, kroužíte uvnitř ve člunu, ječíte a čekáte, až vás mocný proud vody vcucne do temné díry. "Kolik ti prosím tě je?" smál se mi kamarád, když jsem chtěla vyzkoušet i vlnobití, na které každou chvíli upozorňoval hlas z amplionu.

Kdyby mi někdo na parkovišti před vstupem řekl, že budu s pětiletými dětmi a jedním starším pánem čekat, až mi zátylek zprudka zalije voda z kyblíku na stojanu, nevěřila bych. Ale udělala jsem to. A pravděpodobně neodoláte ani vy.

Kluzká podlaha a trable s klíčem bez čísla

Kolik zaplatíte

Vstupné

Děti do 90 cm zdarma
Děti do 140 cm 290 Kč (po 15:00 250 Kč, po 17:00 150 Kč)
Děti nad 140 cm 390 Kč (350 Kč, 250 Kč)
Dospělí 490 Kč (390 Kč, 290 Kč)
Rodinný vstup 1 090 Kč (890 Kč, 650 Kč)
Lze si dokoupit i permanentku.

Za wellness zónu Forum Romanum se platí zvlášť, nebo připlatíte 100 Kč za každý vstup z Aqualandu.

Děti do 90 cm, parkování, lehátka, dětský koutek, tobogany a skluzavky zdarma

Ceny jídel a pití
Kopeček zmrzliny 17 Kč
Palačinka 59 Kč
Coca-Cola 49 Kč
Bonaqua 39 Kč
Smažený sýr 109 Kč
Hranolky 39 Kč
Tatarka 12 Kč
1/2 kuřete 129 Kč
Kuřecí steak 109 Kč
Pečivo 12 Kč

Zábavní park Aqualand je otevřen krátce, pár věcí zbývá dotáhnout. Například u kyblíků pozor, ta modrá plocha, na které budete stát, pekelně klouže. Balancovali jsme i na nerezové podlaze na můstcích ve vnitřní části bazénu. Že je povrch kluzký, nás upozornila cedulka, stejně vás to ale v nové budově překvapí.

Zmatky jsou i s klíčem. Dostanete skříňku a čip, který funguje jako zámek i vaše osobní peněženka. "Čipnout" si můžete u bistra, v restauraci nebo ve wellness zóně, což je praktické, nemusíte nosit a hlídat peníze, útrata se přičte na váš účet a zaplatíte u pokladny při odchodu. Jenže areál je velkokapacitní a skříněk stovky. Svoje číslo 1187 jsem za jízdy ve vodní tříšti zapomněla a pak absolvovala bludné kolečko v šatnách.

Na plavání pro zdraví raději zapomeňte

Jedna skupina lidí se v Aqualandu určitě bude nudit - plavci. Vodních ploch i atrakcí pro všechny věkové kategorie je v celém areálu hodně, ale souvislá dráha, kde by se člověk mohl rozmáchnout v tempu, chybí.

Také stín budete hledat marně. Pokud se rádi smažíte na slunci, užijete si. Ležet ve stínu znamenalo přitisknout se k plotu, který vrhal blahodárný pruh bez žhnutí. Areál je nový a stromy se tu teprve učí žít, takže zatím nestíní.

Potíže s tobogánem

Atrakce nazvaná Propast měla být chloubou akvaparku. Strmý let a houpání v obrovském trychtýři na sto deset metrů dlouhém raftovém toboganu si však návštěvníci užívali jen pár dní.

Jak v úterý upozornil týdeník 5+2, zranila se na atrakci minulou sobotu jedna z návštěvnic a tento tobogan je od té doby preventivně zavřený.  

"Dívka vypadla z raftu, ale téměř nic se jí nestalo. Odešla po svých. Přesto je kvůli tomu atrakce zatím mimo provoz a snažíme se ji upravit tak, aby byla bezpečnější. Poté by měla být vhodná i pro menší děti," uvedla mluvčí akvaparku Adéla Vávrová.

Ceny nápojů i jídel jsou ve srovnání například s centrem Brna vysoké. Za velkou plzeň zaplatíte 45 nebo 50 korun (podle místa), za smažený sýr s hranolkami a tatarkou 160 korun. Jídlo se dá sníst v restauraci nebo kiosku. Palačinka stojí 59, za tu cenu ale nepředpokládám, že mísa s těstem bude stát na pultu. V tom horku?

Na toboganu jde důstojnost stranou

Ale zpět do Adrenalia, haly, kde endorfiny cákají ze všech koutů. Pamatujete si ještě na mezinárodní soutěž Hry bez hranic? Vítejte v její reálné verzi.

Nejprve jsme střízlivě obcházeli atrakce a dívali se z dálky, jak se pánové v důstojných letech i matky se svými syny řítí šílenou rychlostí po toboganu a mocně cáknou tělem do dopadového bazénu.

"Jdeme taky," plácli jsme si vzájemně do dlaní. A za chvíli jsme jako mravenečci se žlutým dvoumístným člunem pod paží stoupali desítky schodů až k vrcholu žlutozelené housenky Boomerang.

Panebože, to nesjedu, říkala jsem si, když jsem se podívala do hlubiny pod sebou. Odstředivá síla nás vymrštila na protilehlou stěnu a zase zpět. Úchvatné, přežila jsem! Jdu znova a příště s dětmi!

Zachovat si nadhled můžete u bublinkových lehátek nebo v lelkovacích zákoutích uvnitř i venku. Trochu nám ale chyběla odpočinková zóna, ze všech stran totiž slyšíte hudbu, hlášení nebo motivační povzbuzování animátorky.

Už jste navštívili nový akvapark?

Jste s ním spokojeni? Napište nám své dojmy na redbrn@mfdnes.cz

V neděli jste se mohli zapojit do soutěží, cvičit vodní aerobic nebo se zúčastnit klání gladiátorů. Že ve frontě stálo asi dvacet chlapů, aby se před zraky početného publika přetlačovali jako kluci z člunů, mě překvapilo.

Podle počtu aut a poznávacích značek na parkovišti soudím, že už si za 11 dní provozu našli cestu lidé nejen z jižní Moravy, ale i z dalších krajů a Rakouska. Cena vstupného nás sice nejdřív vyděsila, ale když zvážím, kolik stovek metrů jsme naprosto nadšeně sjížděli na žlutých nebo modrých pontonech či po zadku, 490 korun za to stálo. Už se těším na zimní plískanice a do wellness zóny.Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

Městský okruh není jediný. Aktivisté blokují na jihu Moravy více staveb

Takto vypadá aktuální konec dálnice D35 za křižovatkou v Opatovicích nad Labem....

Napadení stavby části městského okruhu v Brně na Žabovřeské nedávno odložilo její zahájení na neurčito. Na jižní Moravě...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Na zalepené molo nastoupila četa. Čistila smůlu, která ničila plavky

Aktuální pohled na molo mezi Rakoveckou zátokou a loděnicí dopravního podniku....

Výrobce největšího mola v České republice, které se nachází na Brněnské přehradě, vyčistil povrch od smůly. Nápravu...

Najdete na iDNES.cz