Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do Aqualandu je potřeba plná peněženka. Zábava je ale jistá

  15:30aktualizováno  15:30
Jak dobré je zázemí jihomoravských koupališť? Kde si můžete dopřát jaké občerstvení? Jak se kde parkuje? MF DNES a iDNES.cz připravily na léto seriál testů koupališť, který na tyto otázky odpoví. Jako první je na řadě akvapark v Pasohlávkách.

Už třetí sezonu lidé mohou jezdit do velkého akvaparku Aqualand Moravia u Pasohlávek na Brněnsku. Loni jej navštívilo půl milionu lidí. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Už třetí sezonu lidé mohou jezdit do velkého akvaparku Aqualand Moravia u Pasohlávek na Brněnsku. Loni jej navštívilo půl milionu lidí.

Parkování i pro kola

Přijet autem do Aqualandu znamená pohodlné parkování přímo u areálu koupaliště. Parkování je po celou otevírací dobu zdarma. Provozovatelé myslí i na cyklisty, kteří mohou bicykl zakormidlovat do stojanu přímo u vchodu.

Fotogalerie

Voda je teplá i venku

Teplotu a čistotu jsme kontrolovali v několika bazénech, které se v areálu nacházejí. Voda zde je čerpána z termálního pramene a je pravým opakem brčálové vody českých rybníčků, je prostě čistá.

Teplota venkovních a vnitřních bazénů se liší, ale ani v jednom se nebudou návštěvníci klepat zimou.

Kdo se nespokojí s koupáním...

... vyhledává tobogany, skluzavky a průlezky. A nejen děti se vozí a piští na více či méně bizarně vyhlížejících atrakcích českých koupališť.

Druhé jméno Aqualandu Moravia by mohlo být interaktivní muzeum vodních atrakcí, protože počet těchto legrácek jde do desítek. Ty zvlášť prudké skluzavky jsou ale úzkostlivějším povahám nepřístupné.

„Na některé atrakce si prostě netroufnu, to je na mě moc adrenalinu,“ říká Lucie Žabčíková, která přijela k vodě až ze slovenské Trnavy. Popravdě i nám z Kamikadze, tedy strmé, třicet metrů dlouhé skluzavky s avizovanou vysokou náročností sjezdu, lehce mrazí v páteři.

Menu, prosím

Aqualand Moravia

Adresa: Pasohlávky 110 E
Vstupné: 350 až 590 Kč, rodina (dva dospělí a tři děti) 1 290 Kč
Otevírací doba: akvapark po-ne 9:00-21:00, wellness po-ne 12:00-21:00

Známkování MF DNES
Parkování: 1
Kvalita vody: 1
Atrakce: 1
Občerstvení: 1
Toalety: 2
Služby: 1
Celkové hodnocení: 1

Testy koupališť v Jihomoravském kraji budou probíhat až do poloviny srpna a můžete je číst také každé pondělí na webu brno.iDNES.cz, zde také nakonec čtenáři zvolí nejlepší koupaliště.

Ten, kdo bude očima hledat tradiční párek v rohlíku a langoš, bude zklamán. V areálu je restaurace a několik barů, které uspokojí návštěvníky vysazené na ovocné šťávy, dorty i pořádnou flákotu masa. Ceny jsou ale vyšší, než je na koupalištích běžné, kopeček zmrzliny dostane návštěvník za 19 korun, espreso za 45 korun, stejně jako velké plzeňské pivo a oběd o jednom chodu v průměru stojí 120 korun.

Obsluha se příjemně usmívá. „Personál je vždy příjemný. V restauraci se nás dokonce ptali, jak nám chutnalo,“ líčí Markéta Pavelková z Holešova, která do Aqualandu vyrazila s manželem a dvěma dětmi.

Testovací tým oceňuje, že nabídka občerstvení je rozmanitá, vše vypadá čerstvě a pochází z kuchyně, která je součástí areálu.

Toalety čisté, ale venku zavřené

WC netrpí nedostatkem toaletního papíru a personál pravidelně kontroluje jejich čistotu. Kromě toho je jich všude dostatek a jsou zde i toalety pro vozíčkáře. WC jsou i ve venkovní části areálu, jejich stav jsme ale zkontrolovat nemohli. Byla zavřená i přesto, že venkovní bazény jsou v provozu.

Dostatek lehátek i plavčíků

Kritickým okem jsme sledovali i další služby, které koupaliště mohou nabízet. A také to, jak je postaráno o bezpečnost návštěvníků.

Velký test koupališť

Ačkoli jsme nebyli svědky žádné topící akce, plavčíky jsme viděli u bezpečnostních kamer i po celém areálu, nechybí ani zdravotník.

Skříňky a lehátka jsou dostupné ve velkém množství a zdarma. Do areálu a dvou největších bazénů vede i bezbariérový přístup. Zapomenout plavky pak neznamená zůstat trčet na souši.

V Aqualandu je dobře vybavený obchod. Za pozornost stojí i rozsáhlé wellness centrum.

Hodně zážitků za hodně peněz

Aqualand Moravia nakonec získal od MF DNES jedničku (všechny známky jsou v boxu napravo).

Vstupné je objektivně vzato vysoké, ale služby uvnitř svou kvalitou ceně odpovídají. A na závěr, ležet na lehátku v Aqualandu s koktejlem v ruce a výhledem na Pálavské vrchy je ztělesněním letní pohody.

Autor:Nejčtenější

Obec zavede nový trest pro rychlé řidiče. Propadne se pod nimi silnice

Pod rychle jedoucím autem se vytvoří díra

Radnice v Branišovicích na Brněnsku chystá novou past na řidiče překračující povolenou rychlost. Do silnice nechá...

Nebyl hodinový, ale dvouhodinový, vzpomíná recepční na neřestný hotel

Blanka Budínová jako vzpomínku na Korso uchovává třeba hřeben ve tvaru...

Málokdo z mladších Brňanů dnes ví, že kousek za lázněmi na Kopečné ulici pod svahem, na kterém se tyčí katedrála...Řidička zemřela při střetu s vlakem, koridor z Brna do Břeclavi stál

(Ilustrační snímek)

Střet s vlakem nepřežila zhruba hodinu po poledni u Šakvic na Břeclavsku řidička osobního automobilu. Ve vlaku jedoucím...

Nejsme vymírající národ, přibývá však rizikových rodiček, říká porodník

Přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Brno Pavel...

V největší české porodnici v brněnské fakultní nemocnici přijde na svět šest tisíc dětí ročně. Čím dál víc z nich jsou...

Myšlenky na smrt měl už v říjnu, říká Dahlgrenův český obhájce

Městský soud v Brně rozhodoval o prodloužení vazby Kevina Dahlgrena. Na snímku...

Už v říjnu advokát Richard Špíšek upozornil valdickou věznici, že má jeho klient Kevin Dahlgren sklony k sebevraždě....

Další z rubriky

Cyklista spadl po předjíždění kamionem, zemřel pod koly dalšího auta

Cyklista skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

Šestašedesátiletý cyklista zemřel ve čtvrtek odpoledne na silnici na Znojemsku poté, co upadl a narazilo do něj auto....

Policie hledá lidi i dvacet let. Na jižní Moravě jsou stovky nezvěstných

(Ilustrační snímek)

Jihomoravští policisté aktuálně pátrají po stovkách lidí. Někteří jsou pohřešovaní dlouhá léta. Mezi nimi je třeba...

VIDEO: Strážníci obstarali doprovod huse, která se kolíbala silnicí

Strážníci pomáhali huse na silnici

Kvůli huse, která si vykračovala po silnici mezi auty, vyjížděli ve čtvrtek odpoledne strážníci do brněnské části...

Najdete na iDNES.cz