Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kuřimský akvapark nabízí dobré služby za dobré ceny

  18:37aktualizováno  18:37
Jak dobré je zázemí jihomoravských koupališť? Kde si můžete dopřát jaké občerstvení? Jak se kde parkuje? MF DNES a iDNES.cz připravily na léto seriál testů koupališť, kde se na tyto otázky dozvíte odpovědi. Tentokrát jsme hodnotili akvapark v Kuřimi. Další testy budou vycházet až do poloviny srpna.

Kuřimský akvapark ročně navštíví přes 200 tisíc lidí. Nabízí vše, co k dovádění ve vodě návštěvníci potřebují. Přidanou hodnotou je pak rozsáhlé fitness a wellness centrum.

Pro místní je snadné dojít k akvaparku pěšky. Přijíždějící autem pohodlně a zadarmo zaparkují pár metrů od vchodu. Uvnitř areálu jsou venkovní i vnitřní bazény, které jsou propojené, takže návštěvníci nemusejí složitě přebíhat.

Test koupališť

Wellness Kuřim

Adresa: Blanenská 1082

Vstupné do vnitřního i venkovního areálu: 300 Kč, z toho 200 Kč je záloha na hodinky;

otevírací doba: po–pá 8–21.00, so–ne 9–21.00

Hodnocení MF DNES

  • Parkování 1
  • Kvalita vody 1
  • Atrakce 1
  • Občerstvení 1
  • Toalety 1
  • Služby 1
  • Celkové hodnocení 1

Pozn: Jako ve škole, nejlepší je 1, nejhorší 5. 

Už jsme hodnotili:

Aqualand Moravia

Brno Kraví hora

Celkově nabízí akvapark čtyři bazény a brouzdaliště pro děti s průzračně čistou vodou. „V případě potřeby se dá venkovní voda i přihřívat,“ řekl manažer Jan Sojka. Do většiny bazénů i do celého areálu vede bezbariérový přístup, vozíčkáři mohou použít i výtah.

Koho omrzí plavání, má několik možností: odpočinout si na keramických vyhřívaných lavicích a pak se naložit do vířivky či na lehátko na venkovní terase nebo rozpumpovat srdce na toboganu se světelnými efekty, na venkovní skluzavce či v divoké řece.

Další možností je zahrát si volejbal na hřišti, které je součástí areálu. Lákavá je i mořská koupel. Za nepatrný příplatek mohou dvě osoby v kabince inhalovat skutečnou mořskou páru. Nebo navštívit parní lázeň.

„Každý rok chceme návštěvníka přivítat nějakou novinkou, letos je to zavlažování trávníku a další stánky s občerstvením,“ uvedl Sojka. Ve venkovní části je pohodlné ležení na hebkém trávníku i na lehátku. Od hlučné ulice chrání koupaliště hustý a vysoký živý plot. Děti se mohou vyřádit nejen ve vodě, ale i na dětském hřišti s lanovkou.

Rychlovky, restaurace i mokrý bar

U vody člověku vyhládne. Nabídka občerstvení je v kuřimském akvaparku pestrá. Návštěvníci dostanou jak tradiční párek v rohlíku a hranolky, tak plnohodnotný oběd. Ve venkovním i vnitřním bufetu je vše, na co mohou dostat lidé u vody chuť. Zmrzlina, kofola, želé... Součástí areálu je i příjemná restaurace, kde se denní menu pohybuje mezi 80 až 120 korunami.

Fotogalerie

Ceny v kuřimském akvaparku jsou obecně velmi příznivé. Velké pivo stojí 25 korun a espreso 35 korun. O hladu nezůstanou ani lidé, kteří preferují zdravější stravu. Provozovatelé myslí i na vegetariány, abstinenty a všechny alternativní strávníky. O stoprocentní pohodlí návštěvníků se stará mokrý bar, u kterého si můžou objednat cokoli do areálu bazénu.

Toalety v době návštěvy vypadaly čistě a jsou zde v dostatečném množství, venku i uvnitř. Venkovní záchody navíc disponují sprchami i skříňkami. Oproti vnitřním šatnám nejsou na čip, ale na klíček, který si návštěvník půjčí u vchodu. Je jich dostatek i v případě, že je na koupališti plno. Pro horké dny je kromě hlavního vstupu uvnitř areálu k dispozici i venkovní vstup.

Práce v posilovně, relax v pivní lázni

Kuřimský akvapark dává na své návštěvníky pozor. Bazény i atrakce hlídají kamery. Venku i uvnitř jsou na stráži školení plavčíci, a když už se někdo například zraní, uvnitř je stálá první pomoc. Pro rodiče s malými dětmi je v areálu k dispozici místnost s přebalovacím pultem i úschovna kočárků.

Velký test koupališť

Čím se akvapark liší od dalších, je rozsáhlé fitness a wellness centrum, které má ovšem samostatné vstupné. Provozovatelé se chlubí výhradně českými posilovacími stroji. Jsou zde tři sály, ve kterých se konají pravidelná skupinová cvičení.

Fitko nabízí i osobního trenéra, v ceně vstupného je i poradenství pro začátečníky. Zájemci mohou využít i nabídky ručních a strojových masáží. Je dobré si dopředu ověřit, na které procedury je nutné se objednat.

Atrakcí je také pivní koupel. Během procedury se může dvojice uvolnit v pivní lázni, popíjet k tomu pěnivý mok a poté si ještě poležet v omamné vůni medové dvanáctky Kvasar.

„V kuřimském akvaparku lze strávit celý letní den. Příznivé ceny z něj tvoří snadno dostupné koupaliště,“ řekla jedna z návštěvnic venkovního areálu.

Autor:Nejčtenější

Obec zavede nový trest pro rychlé řidiče. Propadne se pod nimi silnice

Pod rychle jedoucím autem se vytvoří díra

Radnice v Branišovicích na Brněnsku chystá novou past na řidiče překračující povolenou rychlost. Do silnice nechá...

Řidička zemřela při střetu s vlakem, koridor z Brna do Břeclavi stál

(Ilustrační snímek)

Střet s vlakem nepřežila zhruba hodinu po poledni u Šakvic na Břeclavsku řidička osobního automobilu. Ve vlaku jedoucím...Nejsme vymírající národ, přibývá však rizikových rodiček, říká porodník

Přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Brno Pavel...

V největší české porodnici v brněnské fakultní nemocnici přijde na svět šest tisíc dětí ročně. Čím dál víc z nich jsou...

Řekové v Brně zanechali výraznou stopu, i když zemi zaslíbenou nenašli

Režisér filmu Můj strýček Archimedes George Agathonikiadis s představitelem...

Česká televize v neděli uvedla film Můj strýček Archimedes s Ondřejem Vetchým a Miroslavem Donutilem v hlavních rolích....

VIDEO: Po zkolabované D1 jeli hasiči krokem, řidiči stále neumí uhnout

Hasiči se na dálnici proplétají skrz zácpu

Místo toho, aby k havarovaným vozům uháněli záchrannou uličkou, museli se hasiči v úterý při kalamitě na D1 složitě...

Další z rubriky

Obec zavede nový trest pro rychlé řidiče. Propadne se pod nimi silnice

Pod rychle jedoucím autem se vytvoří díra

Radnice v Branišovicích na Brněnsku chystá novou past na řidiče překračující povolenou rychlost. Do silnice nechá...

Nikoho nezajímá politika, ale technologie, těší vesmírného konstruktéra

Pavel Sobotka jako vyučený soustružník pracoval ve výrobě elektronových...

Stejně jako třeba Tomáš Baťa se vypracoval Pavel Sobotka z řadového zaměstnance na silného hráče průmyslu, konkrétně...

VIDEO: Strážníci obstarali doprovod huse, která se kolíbala silnicí

Strážníci pomáhali huse na silnici

Kvůli huse, která si vykračovala po silnici mezi auty, vyjížděli ve čtvrtek odpoledne strážníci do brněnské části...

Najdete na iDNES.cz