Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Údržbu toalet plavčíci v Hustopečích odbyli, ale voda příjemně ochladila

  19:07aktualizováno  19:07
Jak dobré je zázemí jihomoravských koupališť? Kde jsou nejlepší atrakce či občerstvení? Na to odpoví test koupališť, který MF DNES a iDNES.cz připravily na léto. Tentokrát jsme hodnotili koupaliště v Hustopečích.

Před dvaceti lety řádily děti na stejném místě v bazénu jako dnes. Letní koupaliště v Hustopečích totiž vybudovali už v roce 1994. Nyní tak patří mezi nejstarší koupaliště v okrese Břeclav.

Fotogalerie

Jak ale vypadá po tolika letech? Zdejší vedení usiluje o to, aby zde bylo příjemně. Zastaralé věci jsou natřené a opravené. Zatím ale chybí bezbariérový přístup do vody pro vozíčkáře.

„Bezbarierový přístup do bazénu nemáme. Když máme vozíčkáře, spojíme se s doprovodem a vozíčkáři pomáháme,“ okomentoval ředitel Sportovního zařízení města Hustopeče Aleš Proschek. Toaletu pro vozíčkáře koupaliště sice má, ale dveře jsou zamčené.

O čistotu ve sprchách i na WC se starají plavčíci. Těch je na koupališti s kapacitou 1 800 lidí celkem sedm.

Test Koupališť

Koupaliště Hustopeče

  • Celodenní vstupné: dospělý 70 Kč, senior 50 Kč, děti od 6 do 15 let 50 Kč, děti do 6 let 10 Kč. Otevírací doba: neděle až čtvrtek 9–20 hodin, pátek a sobota 9–20 (21) hodin.

Hodnocení MF DNES

  • Parkování 3
  • Kvalita vody 1
  • Atrakce 2
  • Občerstvení 1
  • Toalety 4
  • Služby 1
  • Celkové hodnocení 2

Pozn: Jako ve škole, nejlepší je 1, nejhorší 5.

Už jsme hodnotili:

Wellness Kuřim

Aqualand Moravia

Brno Kraví hora

„Sprchy a toalety udržujeme v čistotě asi v hodinovém rytmu. Každý z plavčíků má své úkoly. Ženy udržují dámskou část, muži udržují pánskou stranu,“ vysvětlil Proschek. V době, kdy MF DNES koupaliště testuje, však své povinnosti zanedbávají. Nádoba na tekuté mýdlo je na dámských toaletách utržená, navíc bez mýdla. Chybí toaletní papír a sušič na ruce je nefunkční. Podlahy - i v převlékárnách - ale čisté jsou.

V areálu je i velký tobogan

Ke koupání lidem slouží bazén s čistou vodou o rozměrech 25 krát 12 metrů. Pro menší děti jsou k dispozici dva menší bazény se skluzavkou, malým a velkým vodním ježkem, perličkovačem i malou skluzavkou pro děti. Součástí areálu je i velký tobogan, kde se o bezpečnost stará plavčík.

Kolik má voda stupňů, si návštěvník přečte na tabuli před vchodem. V den testování píšou 23 stupňů. „Na koupališti se nám líbí. Na první pohled to na nás s dětmi působí hezky. Jen voda je dneska trochu studená,“ komentovala maminka se dvěma dětmi Alena Volfová.

Právě pro děti je v areálu vymakané hřiště s několika prolézačkami a houpačkami. Díky stromům je tam i stín. Ten lidé najdou ještě u občerstvení, kde jsou slunečníky. Lehnout si mohou na posekanou trávu nebo je možnost pronajmutí lehátka za padesát korun.

Dva kurty na beachvolejbal

Cennosti s sebou na deku nosit nemusejí, k dispozici je zhruba osmdesát skříněk. Za jednu zaplatíte třicet korun. Personál vydávající pití a občerstvení je milý a rychlý. A nabídka je poměrně pestrá. Nabízejí například gyros v bulce za 60 korun, palačinky po dvou kouscích za 30 korun, za stejnou cenu lidé koupí i tradiční langoš. Pivo vyjde na 25 korun a ledová káva ve skle na 30 korun. V nabídce s jídlem však není nic pro příznivce zdravějšího stravování.

Velký test koupališť

Po celém areálu jsou udržované odpadkové koše, včetně speciálních na papír a plast. Bonusem jsou dva kurty na beachvolejbal, přičemž jeden vyjde na sto korun za hodinu.

Za celý den na zdejším koupališti zaplatí dospělý 70 korun. Děti od šesti do patnácti let mají lístek za 50 korun. Za děti do šesti let vytáhnou rodiče z peněženky deset korun. Ti, kdo přijedou na koupaliště autem, zaplatí za parkoviště padesát korun za celý den. Na přilehlá parkoviště se přitom vejde zhruba sto aut. Pro cyklisty nechybějí stojany na kola.

Autor:Nejčtenější

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren spáchal ve věznici ve Valdicích sebevraždu

Vrchní soud v Olomouci začal za mimořádných bezpečnostních opatření projednávat...

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren ve čtvrtek vpodvečer spáchal ve věznici Valdice na Jičínsku sebevraždu. ČTK to zjistila...

Tragicky zesnulému herci Jakubu Zedníčkovi aplaudoval ve stoje plný sál

S hercem Jakubem Zedníčkem, který tragicky zemřel při dopravní nehodě, se do...

Rodina, přátelé a kolegové se ve čtvrtek přišli do Městského divadla Brno rozloučit s mladým hercem Jakubem Zedníčkem,...Nebyl hodinový, ale dvouhodinový, vzpomíná recepční na neřestný hotel

Blanka Budínová jako vzpomínku na Korso uchovává třeba hřeben ve tvaru...

Málokdo z mladších Brňanů dnes ví, že kousek za lázněmi na Kopečné ulici pod svahem, na kterém se tyčí katedrála...

Kontroverzní obor genderová studia v Brně skončí, je o něj malý zájem

Univerzitní kampus za pět miliard korun, který stojí na ploše třiceti hektarů v...

Masarykova univerzita v Brně oznámila, že zruší bakalářský obor gender vyučovaný na fakultě sociálních studií....

Řidička zemřela při střetu s vlakem, koridor z Brna do Břeclavi stál

(Ilustrační snímek)

Střet s vlakem nepřežila zhruba hodinu po poledni u Šakvic na Břeclavsku řidička osobního automobilu. Ve vlaku jedoucím...

Další z rubriky

Řidička zemřela při střetu s vlakem, koridor z Brna do Břeclavi stál

(Ilustrační snímek)

Střet s vlakem nepřežila zhruba hodinu po poledni u Šakvic na Břeclavsku řidička osobního automobilu. Ve vlaku jedoucím...

Řekové v Brně zanechali výraznou stopu, i když zemi zaslíbenou nenašli

Režisér filmu Můj strýček Archimedes George Agathonikiadis s představitelem...

Česká televize v neděli uvedla film Můj strýček Archimedes s Ondřejem Vetchým a Miroslavem Donutilem v hlavních rolích....

Na kolejích umírá čím dál víc lidí, většina vlastním rozhodnutím či chybou

Tragická nehoda u Třebechovic, mladá řidička vjela na přejezdu před vlak...

Loňský rok byl na jihomoravských železničních kolejích nejtragičtější za poslední desetiletí. Vlak srazil a usmrtil 33...

Najdete na iDNES.cz