Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Městská plovárna Louka ve Znojmě nabízí koupání, u kterého neruší rádio

  19:17aktualizováno  19:17
Čtyři bazény s protiskluzovou plochou, rozsáhlá travnatá odpočinková zóna s výhledem na Loucký klášter a sytě zelený trávník lákají návštěvníky Městské plovárny Louka ve Znojmě. Koupaliště jsme testovali pro čtenáře MF DNES a iDNES.cz.

U vstupu je úschovna kol a o pár metrů dál rozsáhlé parkoviště, obojí zdarma. Když projdete turniketem, po pravé straně míjíte čisté toalety i sprchy, ošetřovnu, oddělené šatny a rychlá občerstvení. Po levé ruce se rozprostírají tři bazény a malé brouzdaliště pro děti. Za nimi je odpočinková zóna. „Zavlažují zde trávník, proto je tak zelený a hebký,“ upozornila jedna z návštěvnic plovárny, která mířila do přilehlé restaurace, která je naproti pískovišti s průlezkami pro děti.

Fotogalerie

Pohyb vozíčkářů po plovárně je snadný, nejsou zde žádné schody. A po speciální skluzavce pomohou vozíčkářům do vody všudypřítomní plavčíci. Jsou proškoleni hned nadvakrát. Mají certifikát o záchranářském i zdravotním minimu. Další test absolvují, než nastoupí na znojemskou plovárnu. „Navíc každý týden pro plavčíky organizujeme zdokonalovací výcvik,“ říká vedoucí provozu František Svoboda. Pro plavce je určený 25metrový bazén s osmi drahami. Velkému rekreačnímu bazénu dominují dva mosty, které v místě, kde se stýkají, poskytují perfektní rozhled plavčíkovi. Jsou zde i skákací věže.

Bazén lemují dřevěná odpočinková lehátka. Rekreační bazén je vybaven divokou řekou, masážními tryskami, vodním hříbkem a skákací vodní houpačkou. Všechny atrakce se spouštějí hromadně, zhruba každých deset minut.

Napít se můžete z pítek

Test koupališť

Městská plovárna Louka, Znojmo

Celodenní vstupné 90 korun, noční koupání 65 korun.

Otevírací doba je 10.00–20.00, noční koupání začíná 20.30 a trvá do 22.30.

Hodnocení MF DNES

  • Parkování 1
  • Kvalita vody 1
  • Atrakce 1
  • Občerstvení 2
  • Toalety 1
  • Služby 1
  • Celkové hodnocení 1

Pozn.: Hodnocení jako ve škole, nejlepší je 1, nejhorší 5.

Do třetího bazénu ústí tobogan, dětská skluzavka a ještě jedna strmější skluzavka. Na tento věčně rozbouřený bazén dává pozor další plavčík. Blízko dojezdovému bazénu je brodítko pro děti s vlastní decentní skluzavkou, vodním hříbkem a ježkem.

Už jste někdy vylezli z vody s vražednou žízní a hnali se pro pití na svou deku nebo do bufetu? To ve Znojmě stačí sklonit hlavu k jednomu ze tří pítek, zmáčknout knoflík a osvěžit se studenou vodou. Voda je příjemně chladivá i v bazénech. „V horkých dnech se chladí tím, že když pereme filtry, zároveň dopouštíme čerstvou vodu,“ popsal Svoboda.

Dva bufety a restaurace

Návštěvníci se sluní na louce na ručníku nebo na zapůjčených lehátkách, za která zaplatí 50 korun, vratná záloha je 250 korun. Prostor je dost velký a umožňuje najít si místo stranou od bazénů a hluku v tichu umělých terénních vln. Stín zaručuje borový háj v blízkosti dětského hřiště a nafukovacího bazénku, po jehož hladině se mohou děti projet v lodičkách. Větší návštěvníci si vyberou mezi plážovým volejbalem či pétanque.

Velký test koupališť

Kdo má v létě na koupalištích rád hlasité vyhrávání rádia, bude v případě Louky zklamán. Provozovatelé se rozhodli nerušit okolní ulice a návštěvníky hlasitou hudbou a hektickým zpravodajstvím. Rozhlas slouží výhradně k upozornění plavčíků k bezpečnostním opatřením nebo výzvám k dodržování pitného režimu.

O občerstvení není na plovárně nouze. Fungují zde dva bufety a restaurace. Její zahrádka je kuřácká, vnitřek nekuřácký. Vepřový řízek zde dostanou návštěvníci za 95 korun, těstoviny carbonara za 125, zmrzlinový pohár za 65. Jen vegetarián či milovník zdravé stravy bude vybírat občerstvení složitě. Klasická bufetová nabídka střídá hranolky, langoše a hamburgery. Ceny jsou běžné, espreso stojí 30 korun a pivo 28

.

Autor:Nejčtenější

Tragicky zesnulému herci Jakubu Zedníčkovi aplaudoval ve stoje plný sál

S hercem Jakubem Zedníčkem, který tragicky zemřel při dopravní nehodě, se do...

Rodina, přátelé a kolegové se ve čtvrtek přišli do Městského divadla Brno rozloučit s mladým hercem Jakubem Zedníčkem,...

Nebyl hodinový, ale dvouhodinový, vzpomíná recepční na neřestný hotel

Blanka Budínová jako vzpomínku na Korso uchovává třeba hřeben ve tvaru...

Málokdo z mladších Brňanů dnes ví, že kousek za lázněmi na Kopečné ulici pod svahem, na kterém se tyčí katedrála...Kontroverzní obor genderová studia v Brně skončí, je o něj malý zájem

Univerzitní kampus za pět miliard korun, který stojí na ploše třiceti hektarů v...

Masarykova univerzita v Brně oznámila, že zruší bakalářský obor gender vyučovaný na fakultě sociálních studií....

Řidička zemřela při střetu s vlakem, koridor z Brna do Břeclavi stál

(Ilustrační snímek)

Střet s vlakem nepřežila zhruba hodinu po poledni u Šakvic na Břeclavsku řidička osobního automobilu. Ve vlaku jedoucím...

Myšlenky na smrt měl už v říjnu, říká Dahlgrenův český obhájce

Městský soud v Brně rozhodoval o prodloužení vazby Kevina Dahlgrena. Na snímku...

Už v říjnu advokát Richard Špíšek upozornil valdickou věznici, že má jeho klient Kevin Dahlgren sklony k sebevraždě....

Další z rubriky

Nejen vůně dálek, cestovatelské veletrhy nabídnou i zajímavé jídlo a pití

V Brně začal veletrh Regiontour.

Na brněnském výstavišti ve čtvrtek začínají cestovatelské veletrhy GO a Regiontour. Až do neděle čeká jejich...

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

Opilý šéf dopravní komise způsobil nehodu. Byl to ojedinělý exces, řekl

Šéf dopravní komise znojemské radnice Jan Blažíček.

Bývalý znojemský místostarosta a ještě donedávna šéf dopravní komise radnice Jan Blažíček stanul před Okresním soudem...

Najdete na iDNES.cz