Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trhovec prodával padělky, dostal dvouletou podmínku

  12:25aktualizováno  12:25
Krajský soud v Brně rozhodl o odvolání vietnamského trhovce Tan Tong Honga. Letos v únoru jej podmínečně odsoudil Okresní soud ve Znojmě k trestu odnětí svobody na osm měsíců za to, že v prosinci roku 2005 v areálu tržnice T.K.Q. v Hatích na Znojemsku prodával a skladoval zboží identické nebo zaměnitelné s oděvy světových značek. Výkon trestu mu soud podmíněně odložil na dva roky.

Ilustrační foto | foto: Martin StolařMF DNES

Hong se k přelíčení nedostavil, a tak senát krajského soudu rozhodoval v jeho nepřítomnosti. "Odsouzený nabízel zboží s ochrannými známkami firem Red Bull, Hugo Boss a Puma. Přičemž v uzamčeném prostoru stánku se nacházelo další textilní zboží, rovněž neoprávněně označené ochrannými známkami firem Puma, Tommy Hilfiger, Adidas, Nike a dalších," vypočítala předsedkyně senátu Hana Kleinová.

Odsouzený se u prvního líčení hájil tím, že zboží mu nepatřilo. "Nikomu jsem nic neprodával. Zboží a stánek nejsou moje. Policajti si mě s někým spletli," citovala Kleinová předchozí Hongovo vyjádření.

Krajský soud ovšem neshledal důvody ke zmírnění rozsudku. Soudkyně označila odvolání za zcela neodůvodněné. "Jednoznačně byla prokázána vina, a to zejména výpověďmi svědků. Nejde o to, jestli byl majitelem zboží. Prokazatelně se pohyboval u stánku, disponoval zbožím a dával je do oběhu," uvedla v odůvodnění Kleinová.

Státní zástupkyně navrhla odvolání zamítnout a navíc označila rozsudek za spíše mírný než přísný. Soudkyně s jejím názorem sice souhlasila, rozsudek ovšem nezměnila. Trest totiž může odvolací soud zpřísnit pouze tehdy, pokud se proti původnímu rozsudku odvolá i státní zástupce. Státní zástupce u znojemského soudu ovšem odvolání nepodal.

A krajský soud v Brně tak potvrdil rozsudek v plném rozsahu. Kromě dvouleté podmínky musí Hong zaplatit patnáctitisícovou pokutu. Pokud tak neučiní, čeká ho tříměsíční pobyt za mřížemi. Náhradu škody po něm pravděpodobně budou požadovat i Adidas a Puma. Obě firmy soud odkázal na občanskoprávní řízení.

Prodejci padělaného oblečení jsou pod opakovaným dohledem kontrol České obchodní inspekce i policistů. Dnešní líčení tak bylo jednou z ukázek, jaké tresty mohou pachatelé očekávat.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Další z rubriky

Autoři původního Sálu pro Brno žalují město, kritizují zvýšení kapacity

Projekční tým ve složení Tomasz Konior, Yasuhisu Toyota a Petr Hrůša představil...

Sotva v pátek zástupci města představili novou vizáž Sálu pro Brno, už musí řešit problém. Studio M1 architekti, které...

VIDEO: V Ivančicích stěhovali kapličku. Pomoci musely dva obří jeřáby

Na přesun kaple dorazily do obce dva obří jeřáby.

Neobvyklou podívanou měli ve čtvrtek obyvatelé v Letkovicích, místní části Ivančic na Brněnsku. Dva obří jeřáby tam...

Kvůli psovi na silnici se motorkář zle potloukl, soudy řeší míru zavinění

Nehoda motocyklu s automobilem se stala na Dukelské ulici v Bílovci na...

Neobvyklý případ řeší soudy na jižní Moravě. Muž pustil svého psa na silnici, po které právě projížděl motorkář. Ten se...

Najdete na iDNES.cz