Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tropi bar: nudná káva s lahodnou sladkou tečkou

  13:58aktualizováno  13:58
RECENZE KAVÁREN - Najít v Břeclavi klasickou kavárnu není snadné. Břeclavští kroutí hlavou a posílají na kávu do pizzerie. Přesto se mi při procházení kolem obchodů s oblečením podařilo vypátrat strohou výlohu s nápisem Tropi bar, ze kterého se nakonec vyloupl podnik, kde se přes den sedí u kávy a zákusku a večer zřejmě u ostřejšího moku.

Tropi bar Břeclav | foto: Julie Kalodová

Spojit bar s kavárnou není špatné, díky tomu si posezení dopřává různorodá klientela. Otevřeno je od rána do pozdních nočních hodin, a to i v sobotu a v neděli. Chvályhodné! Vědět, že v Břeclavi je podnik, kde vám ranní kávou otevřou oči, během dne si zde můžete sjednat schůzku nebo večer zajít na skleničku, je fajn.

Nutno však říci, že vzhled kavárny zvenku zřejmě nepatří k nejelegantnějším na jihu Moravy. Ani vnitřní prostor není nijak uchvacující, pokud nepreferujete clonu z umělých květin ve velkých truhlících a sedánek v sousedství prázdného chladicího boxu na prodej zmrzliny.

Test kaváren

Kavárna a bar Tropi

Jana Palacha 2 926 Břeclav

Hodnocení: 50 %

Je ale dobré zdůraznit, že podnik je zřejmě v Břeclavi populární, téměř všechna místa v hlubokých křeslech i u kulatých stolků byla obsazena a noví hosté hojně přicházeli. Jen by si všichni určitě zasloužili lepší vzduch k dýchání, skrz hustý cigaretový čoud téměř není vidět a nekuřáci nemají kam utéct.

Voda, jež ničí pěnu...

Objednané espresso trpělo na první pohled obvyklým neduhem, který se v kavárnách často a notoricky opakuje. Nápoj obsahoval příliš mnoho objemu vody a crema se bohužel již po chvíli rychle rozplynula. Káva se vyznačovala prázdnější, přesto vcelku lahodně hořkou chutí se středním tělem, s nepatrnou vůní po čokoládě.

Tropi bar Břeclav - expresso

Barmanka zrnka před přípravou namlela, za což jí patří dík. Na chuti i vůni se to projeví. Přestože espresso nebyl propadák, káva se dá posoudit jako průměrná a je co zlepšovat.

Horší však bylo cappuccino a hlavně jeho chuť. Nápoj, který je v ideálním případě připraven z jednoho krátkého espressa a vrstvy našlehaného mléka smetanové konzistence, byl příliš vařící a neměl ideálně vyváženou chuťovou souhru kávy a mléka. Jako by byla použita zcela jiná kávová směs než u espressa, což by špatně nebylo, jen u cappuccina bylo se svou "vyšisovanou" chutí o třídu níž. Bohužel.

Tropi bar Břeclav - cappuccino

Káva byla jednoduše naservírována, bez vody. Ta ke kávě povinná není, ale příjemná ano a v dobrých podnicích běžná.

Nezapálená svíčka, nevystavený účet

Kavárna Tropi má celkem vyladěnou koncepci, se svou otvírací dobou se zaručeně trefí do jakékoli každodenní životní situace. Jen má nevyřešených několik detailů, které pozitivní dojem ruší. Ale jsou to drobnosti - svíčka, kterou nikdo nezapálí, řvoucí rádio, špinavé zápalky na stole, klíč na toaletě, jenž zrovna v zámku chybí, anebo třeba závěrečný účet, který nebyl vystaven.

Informace o cenách jsem na poslední chvíli opsala z odrbaného nápojového lístku. Za espresso si účtují 26 korun, za cappuccino o pětikorunu víc. To je ale velmi dobrá cena!

Kromě příjemné a rychlé obsluhy byl dobrý i čokoládový dort, kterému jsem neodolala. A rozhodně jej doporučuji! Perfektně vláčné těsto se dobře snoubilo s máslovým krémem a bohatou nadílkou hořkého kakaa.

Závěrečný dezert byl nečekaná pecka! Zákusky si prý nechávají vyrábět speciálně pro mlsné jazýčky svých hostů a dělají "setsakra" dobře. To je přesně důvod, pro který je dobré vážit sem cestu opakovaně. Pokud se podaří vrátit průměrné kávě medaili a na dámskou toaletu se vrátí klíč, příště odjíždím s plnou krabicí.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Řidičům na jižní Moravě se uleví, před volbami rychle finišují opravy

K rekonstrukčním pracím v brněnském centru na Kolišti, které mají skončit letos...

Práce na rekonstrukcích ulic, silnic i mostů na jižní Moravě finišují. Do prvního říjnového víkendu, kdy se konají...

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Místo sochy císaře chtěli v Brně stěhovat kašnu. Jenže ta by nepřežila

Takto by vypadalo Dominikánské náměstí v Brně se sochou Josefa II., která je...

Slunce rozpaluje Dominikánské náměstí, a tak lidé hledají stín pod mladými platany. Vzduch tam osvěžuje také kašna....

Najdete na iDNES.cz