Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Události z Brna máme hned, chválí si čtenáři brno.idnes.cz

  7:28aktualizováno  7:28
Konečně, reaguje většina čtenářů na start nového projektu zpravodajského portálu iDNES.cz o Brně a jižní Moravě. "Brno má konečně svou zvláštní rubriku," zhodnotil Rudolf Burgr, pedagog Katedry mediálních studií a žurnalistiky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

BRNO.iDNES.cz chválí i šéf fotbalového klubu 1. FC Brno Roman Pros | foto: MF DNES

Oslovené osobnosti ocenily na on-line zpravodajství z druhého největšího města v republice jeho aktuálnost. "Informace se tam objevují průběžně celý den a je jich spousta. Je vidět, že ten web žije," dodal Burgr.

Rychlost, s jakou se informace zveřejňují na stránkách brno.idnes.cz, zdůraznil i Roman Pros, majitel 1. FC Brno. "Stránky už používám. Hrála Kometa a potřeboval jsem se rychle dostat k výsledkům," vysvětlil a dodal, že by si rád na brněnsko-jihomoravském on-line zpravodajství početl více o fotbale.

Nic takového tady nebylo
Roman Horký ze skupiny Kamelot vyzdvihl především regionální zaměření webu. "Ještě jsme tu nic takového neměli a je fajn, že se to týká Brna," pochválil zpěvák to, co si brno.idnes.cz dává za cíl. Tedy informovat o dění, zajímavostech či kultuře v Brně a okolí i na jižní Moravě.

Karla Raise, rektora Vysokého učení technického v Brně, potěšila přehlednost stránek, které spadají pod portál iDNES.cz. "Pro čtenáře je snadnější se dostat k informacím přímo z kraje. Hned se mohu dostat do konkrétních oblastí. Vše je navíc doprovázeno spoustou fotek," řekl Rais.

Brněnská scéna
"Každý mediální prostor, který pro Brno vzniká, je pro nás jako pro brněnskou kulturní reprezentaci jen dobře," pochvaloval si zase režisér Zdeněk Plachý. Nejvíce ho zaujala rubrika Brněnská scéna, kde dostávají prostor kulturní události, ale i polemiky či recenze, publicistická témata nebo rozhovory.

Pro ty, kdo mají Brno rádi
Server brno.idnes.cz je úzce svázán s přílohami Brno a Jižní Morava deníku MF DNES. Na jeho obsahu pracují mimo jiné redaktoři novin.

Nové webové stránky nejsou zaměřené pouze na lidi, kteří v moravské metropoli a okolí žijí. Atraktivní by měly být i pro ty, kteří se z Brna či kraje přestěhovali nebo jsou z nějakého důvodu mimo město.

Ačkoliv je brno.idnes.cz zaměřené především na brněnskou oblast, o nic nepřijdou ani lidé třeba ve Znojmě nebo ve Vyškově. Stejně tak se jeho čtenáři dostanou - díky provázanosti s celostátním iDNES.cz - k důležitým zprávám a informacím o dění v republice, ale i ve světě.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

VIDEO: V hořícím kulturním domě se před hasiče zřítil strop, pád natočili

Pád hořícího stropu v Drnovicích

Dramatické chvíle zažili hasiči při likvidaci pátečního požáru kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Během hašení...

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Pětistovka pro každého, dočasný armádní most. Politici slibují i nemožné

Ilustrační snímek

Politici se na jižní Moravě předhánějí v tom, jak získat voliče za každou cenu. Nezdráhají se přitom slibovat věci,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz