Českobudějovický Rudolf Červený (vpravo) po zákroku u mantinelu na Jozefa

Českobudějovický Rudolf Červený (vpravo) po zákroku u mantinelu na Jozefa Kováčika z Komety. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Unavení hokejisté Komety na bod nedosáhli, šance na vyrovnání nevyšla

• 0
Spojení "drama až do posledních vteřin" není v případě hokejové Komety pouze klišé. V pátek v Karlových Varech přišli Brňané o vedení pouhých 13 vteřin před koncem třetí třetiny, v neděli v Českých Budějovicích naopak měli 14 sekund před sirénou šanci vyrovnat.

Útočník Tomáš Divíšek odrazil puk o záda domácího gólmana Jakuba Kováře a kotouč pak chvíli poskakoval v brankovišti, kde se po něm natahoval Tomáš Pospíšil. Jenže Kovář byl rychlejší. "V power-play se k nám nepřiklonilo štěstíčko," posteskl si brněnský kouč Zdeněk Venera.

Jeho tým tak vyrovnaný duel prohrál 1:2. "Ve Varech jsme přišli o výhru těsně před koncem, teď jsme sahali po bodu. Pocitově nám k lepším výsledkům chyběl kousíček, ale to je nám na houby," uvedl před kamerami České televizi útočník Petr Hubáček.

Ten na startu druhé třetiny nabil Róbertovi Petrovickému, který letošním pátým gólem Komety v oslabení srovnal na 1:1. Na trefu Budějovic v čase 30:00 už ale hosté neodpověděli. "Na hráčích bylo vidět, že toho mají dost, protože měli v nohách čtvrtý těžký zápas během týdne," podotkl Venera. "Kdybych řekl, jak se cítím, tak mě vypípají," zavtipkoval Hubáček.

Výsledky Komety v přetěžkém týdnu postupně klesaly: 4:0, 2:0, 3:4 po nájezdech, 1:2. Teď si Brňané odpočinou, další duel je čeká až v neděli v Mladé Boleslavi.