Vídeňské výstaviště slaví úspěch, je menší a s Brnem si nekonkurují

  18:34aktualizováno  18:34
Vídeňské výstaviště se tomu brněnskému docela podobalo. Nejsou tak daleko od sebe a ani výstavní plocha nebyla o moc větší. Ve Vídni prostor navíc provozuje stejná firma, která nejdříve měla zájem o Brno. I tak ale rakouské výstaviště úspěšně funguje a to brněnské by se od něj mohlo učit.

Prosperující výstaviště ve Vídni. | foto: www.messe.at

Britská společnost Reed Exhibitions Companies měla původně zájem o brněnské výstaviště, při vyjednávání o koupi však byla úspěšnější německá firma Messe Düsseldorf. Britové tak zkusili štěstí i v nedaleké Vídni a uspěli. "Dokážeme zorganizovat veletrh, kongres i firemní akci," popisuje Matthias Limbeck, který je ředitelem výstaviště Messe Wien pro oblast střední a jižní Evropy.

Považujete brněnské výstaviště za vaši konkurenci? Může špatná situace v Brně souviset i s tím, že jste mu přebrali vystavovatele i návštěvníky?
To určitě ne. Nepřekrývají se branže, na které cílíme, nepřekrývají se veletrhy ani cílová skupina návštěvníků.

Co jste tedy udělali na vídeňském výstavišti jinak než v Brně, že se vám daří zvyšovat návštěvnost i zájem vystavovatelů?
Nebudu teď v žádném případě kritizovat kolegy z Brna, se kterými jsme ve velmi dobrém kontaktu a čile spolu komunikujeme. Velkou výhodou pro nás je určitě existence dvou výstavišť, jednoho ve Vídni a druhého v Salcburku. Vídeň je hlavní město a je mezinárodně dobře propojené, v rámci Rakouska však leží trochu na okraji. Takže Vídeň se hodí na velké mezinárodní akce a Salcburk zase na lokálnější veletrhy nebo takové, které více cílí na návštěvníky z Německa, protože je blíže německých hranic.

Přesto firmy často Vídeň chválí za inovativní přístup a netradiční metody. Co si pod tím lze představit?
Když jsme v roce 2001 přebírali výstaviště od města Vídně, byla zde výstavní plocha o velikosti zhruba 100 tisíc metrů čtverečních. To je jen o něco málo více, než kolik je dnes v Brně. A museli jsme uznat, že je to zbytečně moc. Vsadili jsme tedy na multifunkcionalitu, zmenšili výstavní plochu na 55 tisíc metrů čtverečních, investovali do výstavby kongresového centra, které pojme až 33 tisíc účastníků. Dnes máme také dvě stanice metra v těsné blízkosti výstaviště. Navíc Vídeň nabízí hotely s dostatečnou ubytovací kapacitou, ale také například dostatečné možnosti využití volného času a památek.

Zmínil jste multifunkcionalitu, co to znamená?
Že se nesoustředíme pouze na jeden druh akcí, můžeme nabídnout různé možnosti pro všechny zájemce. Dokážeme zorganizovat veletrh, kongres, firemní akci - všechno na jednom místě. Máme čtyři haly, které jsou navzájem propojené koridory. Ve všech halách může tedy probíhat jedna velká akce najednou nebo čtyři menší samostatně.

Řada firem v poslední době sází na jiné formy propagace. Pociťujete propad zájmu o veletrhy?
Je pravda, že částečně společnosti přesměrovaly své marketingové výdaje, ale to v žádném případě neznamená propad zájmu o veletrhy. Vytváříme totiž obchodní kontakty a vztahy.

Autor:


Nejčtenější

Bývalý radní postavil vilu u rezervace, využil zastaralý územní plán

Vila bývalého radního

Postavit si honosnou vilu s výhledem do chráněné přírodní rezervace lze snadno. Stačí zpackaný a dvacet let starý...

Na Hodonínsku patří pozemek gestapu, zjistili úředníci při hledání majitelů

Na tomto místě v Násedlovicích na Hodonínsku má stále pozemek někdejší úřadovna...

Kvůli kurióznímu omylu, kterého se před lety dopustili úředníci na Hodonínsku, má v Násedlovicích dodnes pozemek...Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Koalici v Brně ještě mohou ohrozit Piráti, od ANO dostali lepší nabídku

Lídr kandidátky brněnských Pirátů do komunálních voleb Tomáš Koláčný.

Když v Brně po nečekaném obratu v koaličních vyjednáváních začaly jednat ODS, KDU-ČSL a ČSSD bez vítězného hnutí ANO,...

Na ulici ležely bankovky za desetitisíce, posbírala je poctivá kolemjdoucí

Česká národní banka (ČNB) na tiskové konferenci ukázala zadržené padělané a...

Bankovky v hodnotě desítek tisíc korun se povalovaly na ulici v centru Brna. Sebrala je procházející žena, která...

Další z rubriky

Soud snížil trest ženě, která vymámila z norského seniora 53 milionů

Policie viní osm lidí a pět firem z krácení DPH o 70 milionů Kč (28. 8. 2018)

Odvolací Vrchní soud v Olomouci snížil na sedm let vězení trest Barboře Havířové, která vylákala přes 53 milionů korun...

Jihomoravský kraj vypoví k listopadu smlouvy autobusovým dopravcům

Ilustrační snímek

Jihomoravský kraj vypoví k listopadu smlouvy autobusovým dopravcům. Vyhlásí novou soutěž. Řeší tak problémy s navýšením...

Brněnská škola učí létat také Araby, teď musí kvůli bezpečnosti pryč

Šéf firmy Flying Academy Leoš Vybíral se opírá o jeden z letounů Cessna, které...

Patnáct let působí v Brně letecká škola Flying Academy, která cvičí piloty i na boeingy a airbusy. Teď by měla na...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.

Najdete na iDNES.cz