Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V hořícím domě zahynul mladý manželský pár

  11:21aktualizováno  15:45
Torzo lidského těla objevili hasiči při nočním požáru domku ve Velkých Hostěrádkách na Břeclavsku. Když všechny plameny uhasili, pustili se do prohledávání místa. Až dopoledne tam policisté objevili druhé mrtvé tělo. V domku bydlel mladý manželský pár.

Trosky domu ve Velkých Hostěrádkách, kde v noci došlo k tragédii | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

K požáru domu hasiče zavolal soused. "Při příjezdu našich vozů už hořela celá střecha. Dům byl uzamčený zevnitř a vstupní dveře bylo nutné otevřít násilím. V místnosti, která sloužila jako ložnice a v níž se zřítil strop, pak hasiči našli první ohořelé tělo," popsal mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Ti pak spolu s policisty podrobně prohledávali požářiště, v němž odpoledne našli i druhé lidské torzo.  "Jsme tady od devíti od rána a vyšetřujeme. Povolali jsme i psa. Ten by nám mohl pomoci určit, kde přesně požár vznikl," uvedl břeclavský policejní mluvčí Milan Janůvka.

"Na jakékoli závěry a hypotézy je ale brzo," připojil náměstek ředitele břeclavské policie Jan Cupal.

Policisté zatím nedokáží s jistotou říci, zda ohořelá těla patří skutečně mladým manželům, kteří v domě nebydleli dlouho. "To určí až pitva a rozbor odebraných vzorků DNA," řekl zasahující policista Vladimír Kučera. Neví se ani to, zda šlo o nehodu, nebo o úmyslný čin.

Hasiči stanovili zatím tři pravděpodobné verze příčiny požáru. "Mohlo se jednat o nedbalost při kouření, závadu na elektroinstalaci, nebo úmyslné zapálení," uvedl Haid.

"My jsme u mladých byli od středy do soboty. Bylo nám dobře, mladí byli hodní a milí. Ještě nám ukazovali, co všechno tu chtějí postavit a zvelebit. Taky mi ještě pomohli přivézt brambory," svěřila se redaktorce babička muže, který při požáru pravděpodobně zahynul. Babičce původně dům patřil a "na mladé" ho podle svých slov nechala přepsat zhruba před rokem až dvěma lety.

Matka mladého muže, která také přijela na místo tragédie, sedí na zápraží protějšího domu a je netečná.

V domku ve Velkých Hostěrádkách zahynul mladý manželský pár

Hasiče v noci k hořícímu domku zavolal soused Jiří Žák. "Mám lehké spaní, a tak mě o půl dvanácté vzbudil šramot. Měl jsem nejprve dojem, že lehce prší. Když jsem ale vykoukl z okna, uviděl jsem dým. Tak jsem si pomyslel: Co když mi hoří auto zaparkované pod stromem? Vyšel jsem na dvůr a zjistil, že hoří u sousedů," popsal Žák.

Protože mladé manžele obvykle vídal na zahradě, ale včera ne, myslel si, že nebyli doma. "Pak jsem si ale všiml, že mají před domem auto, a věděl, že je zle," dodal Žák.

S manželi, kterým bylo kolem pětadvaceti let, podle svých slov vycházel hezky. "Neměli umírat tak mladí. Je tragédie, když člověk ztratí dobré sousedy," řekl Žák.

Oheň zcela zničil střechu domku o půdorysu zhruba osm krát osm metrů a strop jedné z místností, žár a zplodiny hoření poškodily další části domku. Škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 500 tisíc korun.

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Bývalý McDonald’s přitahuje bezdomovce a potkany. V Brně neví, co s ním

Bývalý McDonald’s v Sedláčkově ulici v brněnské Líšni je plný odpadků a skla,...

První McDonald’s, který v Česku zkrachoval, je dnes ostudou brněnské Líšně. Zchátralý objekt a jeho okolí se staly...

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

VIDEO: Nové strážníky pro Brno láká klip ve stylu retro počítačové hry

Strážníky láká k policii spot ve stylu Mortal Kombat

Nadsázkou a humorem chtějí strážníci v Brně nově oslovit uchazeče o práci a získat je tak do svých řad. Kostičková...

Najdete na iDNES.cz