Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Velická dojela pro syny bez razítka. Týraní sourozenci zatím zůstanou v Klokánku

  11:12aktualizováno  12:20
Matka týraných chlapců Benjamina a Petra Velických před polednem dorazila pro syny do brněnského Klokánku. Krajský soud totiž rozhodl, že se chlapci mají vrátit k rodičům. "Matka však na rozhodnutí od soudu neměla razítko, že rozhodnutí nabývá právní vykonatelnosti. Chlapci proto zůstali u nás," řekla šéfka azylového zařízení Ditta Pokorná.

Monika Velická | foto: Monika Tomášková

Podle Pokorné zůstanou do začátku příštího týdne. "My požadujeme, aby matka na rozhodnutí měla to razítko o právní vykonatelnosti. Paní Velická proto odjela na soud, jenže ten jí odmítl razítko dát s tím, že čeká, až dostane nazpět doručenky z dopisů ode všech účastníků řízení," řekla vedoucí Klokánku. To podle ní může trvat nejdéle do středy.

Soudní rozhodnutí dnes dorazilo i do azylového centra, proto se čekalo, že dojde k předání chlapců. "Při samotném předání synů matce žádné problémy neočekáváme, Petr s Benjaminem udělají, co se jim řekne," uvedla Pokorná. Větší problémy se podle ní dají očekávat při soudně nařízeném odchodu sester chlapců, které rovněž žijí v Klokánku. Tam se všechny děti ocitly kvůli podezření z týrání.

Otec dětí Stanislav Velický, který na oplátku z týrání dětí obvinil vychovatelky Klokánku, totiž ve své při s brněnským dětským zařízením dosáhl toho, že se dívky musí přemístit do jiného dětského krizového centra.

Podle dostupných informací se Kristýna a Abigail přestěhují do Hapalovy ulice v Brně. Také o tom znovu rozhodl krajský soud. "Očekáváme, že se tak stane v pondělí. Soudní vykonavatel totiž zatím nemá příkaz od soudce, že má děti převzít," uvedla Ditta Pokorná.

Dívek se podle šéfky azylového zařízení soudní rozhodnutí psychicky dotýká. "Zejména starší Kristýna nerozumí tomu, že jí nikdo nedá prostor vyjádřit se k tomu, co v rodině zažila. Pláče, je nešťastná a my teď děláme všechno proto, aby situaci neřešila zase po svém," popsala Pokorná.

Podle ní Kristýna v těchto dnech napsala také dopis prezidentu Václavu Klausovi. "Všechno už řekla tolika lidem a nikdo ji neposlouchal, tak to chce zkusit ještě i touto cestou," uvedla Pokorná.

Když se totiž dívka už jednou před časem dozvěděla, že by na základě rozhodnutí soudu odtud měla jít zpět k rodičům, z azylového zařízení utekla. Později se vrátila. - čtěte Týraná Kristýnka se vrátila do Klokánku zdravá. Před útěkem napsala dopis

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Havarijní most na Nových mlýnech nahradí už na podzim provizorní stavba

120 metrů dlouhý most poblíž ostrůvku v srdci Nových Mlýnů je v havarijním...

Nafoťte si domy a pohlídejte děti, vyzývají obyvatele obce kolem novomlýnských nádrží. Připravují se na nápor aut,...

Za pokus uplatit policistu stamiliony dostal hacker tři roky vězení

Petr Křístek se kvůli zabavenému harddisku s ukradenými bitcoiny pokusil...

Za pokus o rekordní úplatek v hodnotě 384 milionů korun odsoudil Městský soud v Brně Petra Křístka ke třem rokům...

Chceme dostat Brno do první ligy, tvrdí brněnský lídr SPD Ivan Fencl

Hnutí SPD vede v Brně v komunálních volbách Ivan Fencl.

Hnutí SPD si v Brně od zimy prošlo bouřlivým obdobím, kdy se rozhádali členové místní buňky. Nakonec ale přece jen...

Najdete na iDNES.cz