Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Venclík: Příslušnost k Hnutí Grálu mi neublíží, zlí lidé ano

  17:18aktualizováno  30. května 16:04
Neprávem jej obvinili z korupce. Milana Venclíka to zřejmě stálo hejtmanské křeslo. Nyní se o něj uchází znovu. Na jižní Moravě chce prosadit moderní pravicovou politiku, z Brna se má stát jedna z významných metropolí. "Ani silnici R43 nevzdáme," vzkázal čtenářům iDNES.cz kandidát na hejtmana a příznivce Hnutí Grálu.

Milan Venclík při on-line rozhovoru | foto: Monika Tomášková, Monika Tomášková,  MF DNES

Na jeho náboženské vyznání se jej ptal například čtenář s nickem Negrálista. "Co pro vás znamená víra, konkrétně směr Hnutí Grálu? Jak si vysvětlujete kauzy Kuřim a Otrokáře?"

Milan Venclík měl na věc jasný názor, jakmile se někdo provinil, trest jej nesmí minout. "Víra je pro mne soubor hodnot, kterým věřím - morálka, slušnost, zodpovědnost člověka za své činy, rozvoj svobodné vůle. A hlavně to, že každý musí hledat svoji cestu životem, a tím k Bohu. A vědění, že člověku se vše dobré i zlé vrací. Základním bodem je úcta člověka k člověku," vzkázal Venclík.

.odpovědi Milana Venclíka najdete zde

Přiznal ale, že kvůli těmto kauzám očekává předvolební nepříjemnosti. "Mrzí mne to. Neublíží mi příslušnost k Hnutí Grálu, ale zlí lidé. V ODS mám naštěstí jednoznačnou podporu," svěřil se Venclík čtenářům iDNES.cz.

Milan Venclík při on-line rozhovoru

Většina čtenářů se ale Milana Venclíka ptala na regionální projekty. Jak hodnotí rozvoj kraje? A jaké jsou jeho proirity?

"Díky naší usilovné práci jsme nejoblíbenějším krajem investorů. Nezaměstnanost klesla o 40%, máme nejrychleji se rozvíjející letiště v České republice, naše nemocnice poskytují vysoce kvalitní lékařskou péči. Růst platů byl druhý největší v republice, podporujeme zemědělce a vinaře. Na těchto cílech je potřeba neustále usilovně pracovat," pochvaloval si jižní Moravu Venclík.

Do budoucna by chtěl jih Moravy ještě více zviditelnit. "Chci, aby jižní Morava byl nejúspěšnější kraj České republiky a město Brno bylo skutečnou metropolí evropského významu. Chci podpořit dálnice na Vídeň, silnice na Znojmo, silnice R43,R55. Důležitá je také  podpora vědy, výzkumu, inovací, výstavba cyklostezek nebo například podpora zemědělců a vinařů," odpověděl kandidát na hejtmana.

Z Brna do Zadaru
Lidé se ptali také na leteckou dopravu z Brna. Venclík slíbil novou linku do chorvatského Zadaru. "Ta začne létat na jaře příštího roku. Jednáme také o dalších linkách do Ruska a Itálie," ujistil letecké fanoušky šéf jihomoravské ODS.

Jana Zlomka zajímala Brněnská přehrada. jejímu vyčištění totiž příliš nevěří. A vápnění považuje za bláznivost. Milan Venclík jej upozornil, že čistý "Prigl" jen tak nebude, ale metody fungují. "Brněnská přehrada bude čistá, ale bude to stát mnoho práce, mnoho peněz. Je zapotřebí vyčistit celé povodí, aby do přehrady nepřicházel dusík a fosfor. A bude to trvat několik let," přiznal Venclík.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Každý by se měl pokusit vyřešit své bydlení, říká šéf brněnské ČSSD

Osmačtyřicetiletý Oliver Pospíšil, lídr a předseda brněnské ČSSD, je ve straně...

V nadcházejících komunálních volbách by si pro svoji stranu přál dvojciferný výsledek. „Vzhledem k tomu, v jaké situaci...

Za vniknutí na jeviště zaplatí Slušní lidé na pokutách 126 tisíc

Zástupci hnutí Slušní lidé přerušili divadelní hru Naše násilí a vaše násilí,...

Členové hnutí Slušní lidé dostali za květnové přerušení kontroverzní divadelní hry Naše násilí a vaše násilí pokuty...

Autoři původního Sálu pro Brno žalují město, kritizují zvýšení kapacity

Projekční tým ve složení Tomasz Konior, Yasuhisu Toyota a Petr Hrůša představil...

Sotva v pátek zástupci města představili novou vizáž Sálu pro Brno, už musí řešit problém. Studio M1 architekti, které...

Najdete na iDNES.cz