Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Venclík: Příslušnost k Hnutí Grálu mi neublíží, zlí lidé ano

  17:18aktualizováno  30. května 16:04
Neprávem jej obvinili z korupce. Milana Venclíka to zřejmě stálo hejtmanské křeslo. Nyní se o něj uchází znovu. Na jižní Moravě chce prosadit moderní pravicovou politiku, z Brna se má stát jedna z významných metropolí. "Ani silnici R43 nevzdáme," vzkázal čtenářům iDNES.cz kandidát na hejtmana a příznivce Hnutí Grálu.

Milan Venclík při on-line rozhovoru | foto: Monika Tomášková, Monika Tomášková,  MF DNES

Na jeho náboženské vyznání se jej ptal například čtenář s nickem Negrálista. "Co pro vás znamená víra, konkrétně směr Hnutí Grálu? Jak si vysvětlujete kauzy Kuřim a Otrokáře?"

Milan Venclík měl na věc jasný názor, jakmile se někdo provinil, trest jej nesmí minout. "Víra je pro mne soubor hodnot, kterým věřím - morálka, slušnost, zodpovědnost člověka za své činy, rozvoj svobodné vůle. A hlavně to, že každý musí hledat svoji cestu životem, a tím k Bohu. A vědění, že člověku se vše dobré i zlé vrací. Základním bodem je úcta člověka k člověku," vzkázal Venclík.

.odpovědi Milana Venclíka najdete zde

Přiznal ale, že kvůli těmto kauzám očekává předvolební nepříjemnosti. "Mrzí mne to. Neublíží mi příslušnost k Hnutí Grálu, ale zlí lidé. V ODS mám naštěstí jednoznačnou podporu," svěřil se Venclík čtenářům iDNES.cz.

Milan Venclík při on-line rozhovoru

Většina čtenářů se ale Milana Venclíka ptala na regionální projekty. Jak hodnotí rozvoj kraje? A jaké jsou jeho proirity?

"Díky naší usilovné práci jsme nejoblíbenějším krajem investorů. Nezaměstnanost klesla o 40%, máme nejrychleji se rozvíjející letiště v České republice, naše nemocnice poskytují vysoce kvalitní lékařskou péči. Růst platů byl druhý největší v republice, podporujeme zemědělce a vinaře. Na těchto cílech je potřeba neustále usilovně pracovat," pochvaloval si jižní Moravu Venclík.

Do budoucna by chtěl jih Moravy ještě více zviditelnit. "Chci, aby jižní Morava byl nejúspěšnější kraj České republiky a město Brno bylo skutečnou metropolí evropského významu. Chci podpořit dálnice na Vídeň, silnice na Znojmo, silnice R43,R55. Důležitá je také  podpora vědy, výzkumu, inovací, výstavba cyklostezek nebo například podpora zemědělců a vinařů," odpověděl kandidát na hejtmana.

Z Brna do Zadaru
Lidé se ptali také na leteckou dopravu z Brna. Venclík slíbil novou linku do chorvatského Zadaru. "Ta začne létat na jaře příštího roku. Jednáme také o dalších linkách do Ruska a Itálie," ujistil letecké fanoušky šéf jihomoravské ODS.

Jana Zlomka zajímala Brněnská přehrada. jejímu vyčištění totiž příliš nevěří. A vápnění považuje za bláznivost. Milan Venclík jej upozornil, že čistý "Prigl" jen tak nebude, ale metody fungují. "Brněnská přehrada bude čistá, ale bude to stát mnoho práce, mnoho peněz. Je zapotřebí vyčistit celé povodí, aby do přehrady nepřicházel dusík a fosfor. A bude to trvat několik let," přiznal Venclík.

Autor:Nejčtenější

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Vítězství od titulu. Kometa potřetí zdolala Třinec a sahá po obhajobě

Hokejisté brněnské Komety slaví úvodní gól čtvrtého finále - zleva Tomáš...

Už jen poslední krok zbývá hokejistům Brna k tomu, aby získali rekordní třináctý mistrovský titul. Ve čtvrtém finále...

Další z rubriky

Za proražení lebky pracovníka sběrny dostal recidivista třináct let

Vazební věznice Hradec Králové

Krajský soud v Brně poslal na 13 let do vězení se zvýšenou ostrahou osmatřicetiletého Lubomíra Sochora. Podle obžaloby...

Traktor táhnoucí vlečku se dřevem se převrátil na střechu a uvěznil řidiče

V Moravských Bránicích se převrátil traktor táhnoucí vlečku s dřevem. Jeho...

Koly vzhůru skončil traktor, který po rozbité účelové cestě v Moravských Bránicích nedaleko Brna táhl vlečku se dřevem....

Znásilnění muslimky Ježíšem symbolizuje střet kultur, hájí hru šéf divadla

Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno.

Přestože devátý ročník festivalu Divadelní svět Brno začne až za měsíc, už teď se mu dostává nezvyklé pozornosti....

Najdete na iDNES.cz