Vinu sociální pracovnice v kauze týraného Dominika posoudí klasický soud

  10:33aktualizováno  13:46
Městský soud v Brně zkoumal vinu jedné ze dvou sociálních pracovnic obžalovaných za zanedbání pracovních povinností v případu týraného Dominika z Brna. Soud rozhodl trestním příkazem. Ten leží na poště. Advokát obviněné už ovšem podal odpor. Bude se tak konat klasické veřejné líčení.
Provinění bývalé sociální pracovnice v kauze týraného Dominika z Brna řešil na konci listopadu Městský soud v Brně. Ilustrační snímek.

Provinění bývalé sociální pracovnice v kauze týraného Dominika z Brna řešil na konci listopadu Městský soud v Brně. Ilustrační snímek. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Dominika rodiče fyzicky i psychicky týrali, nechávali hladem a jeho údajnou hyperaktivitu krotili lepením připínáčků na paty. Státní zastupitelství ve věci podalo na bývalou sociální pracovnici Leu Petříčkovou obžalobu.

Líčení s Petříčkovou se konalo 22. listopadu. "Byl vydán trestní příkaz, to znamená, že soud rozhodl bez projednání věci v hlavním líčení," uvedla tisková mluvčí Městského soudu Brna Gabriela Stočková.

"Ve věci Ley Petříčkové byl skutečně vydán Městským soudem v Brně trestní příkaz," potvrdil i Jan Petrásek z brněnského státního zastupitelství.

Trestní příkaz. Odpor. Hlavní líčení.

Proces probíhal tak, že soud vynesl verdikt: trestní příkaz  a písemně jej zaslal obviněné sociální pracovnici.
Pravděpodobně dostala podmínku. Ani mluvčí soudu, ani státní zástupce nemohou tento verdikt potvrdit. Nesmí jej zveřejnit dřív, než se jej obviněná dozví.

Jak soud rozhodl, to se Petříčková dozví až na poště, kde její trestní příkaz leží.

Její právní zástupce Milan Staněk už ve věci podal odpor, takže se soud bude muset konat znovu. "Trestní příkaz se v celém rozsahu ruší a soud věc projedná ve veřejném hlavním líčení," potvrdila mluvčí Stočková.

Soud tedy vynese i nový verdikt. Ten starý se Petříková dozví v pátek. "Je mimo Brno, zítra by si to měla vyzvednout na poště," řekl právní zástupce Petříčkové Milan Staněk.

Úřednicím hrozí za pochybení v případu až rok vězení. Druhá z obviněných, Eva Babičková, pracuje na odboru sociální péče. Místo opustí na konci roku, kdy odchází do důchodu. Lea Petříčková už bývalé povolání opustila.

Do rodiny docházela pravidelně

Lea Petříčková vinu od začátku případu popírá. "Moje klientka se cítí zcela nevinná. Do rodiny pravidelně docházela a ničeho si nevšimla. Chlapec před ní běhal nahatý a žádné známky týrání na něm nebyly vidět," sdělil před časem její advokát Milan Staněk (čtěte více).

Chlapcovi rodiče už si u soudu vyslechli trest šest a šest a půl roku vězení. Dnes osmiletý Dominik žije i se svojí o rok starší sestrou Lucií v Klokánku. Úředníci jim už hledají pěstounskou rodinu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Na Kyjovsku zuří prachové bouře jako v poušti, na polích vznikají duny

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Silný vítr zvedá oblaka prachu a písku a metá jimi desítky metrů daleko. Na vyprahlé zemi se tvoří malé duny. Není to...

Kamion vezl bagr a narazil do mostu, převrácený blokoval silnici v Brně

Na jihu Brna se převrátil kamion, který převážel bagr.

Na dopravní komplikace dopoledne narazili řidiči, kteří mířili z jihu do centra Brna. V Hněvkovského ulici se převrátil...

Mladá žena dala v tramvaji facku starší cestující, vadil jí její úsměv

Prostor před brněnským hlavním nádražím.

Facku od výrazně mladší cestující dostala v jedné z brněnských tramvají čtyřiašedesátiletá žena. Důvodem byl údajně...

Kometa dál posiluje. Uloví i Plekance, který už trénoval s Kladnem?

Tomáš Plekanec z Montrealu střílí na branku Detroitu ve svém 1000. duelu v NHL.

Hukot kolem hokejové Komety nabral nové obrátky. Brněnské mužstvo posílil brankář Libor Kašík, ve středečním duelu...

Rodiče, domluvte se. Hodonínský soud zavedl ve sporech o děti novou metodu

dítě, rozvod, ilustrace

Přelomovou metodu, kterou se řeší péče o děti po rozchodu partnerů, nově zavedl Okresní soud v Hodoníně. Jako jeden z...

Další z rubriky

V Brně a okolí rostou tisíce bytů, populární jsou hlavně předměstí

Rezidence Karla IV. na východním okraji města Rosice poblíž Brna bude hotová v...

Nedostatek bytů cítí lidé v Brně a okolí znatelně, to však neznamená, že by se nové nestavěly vůbec a na trhu nebylo k...

VIDEO: Koňský povoz přivezl vánoční strom na náměstí Svobody

Povoz tažený koňmi přivezl na náměstí Svobody vánoční strom (17. listopadu...

Stovky lidí v sobotu čekaly na příjezd vánoční stromu na náměstí Svobody v Brně. Letos ho přivezl povoz tažený dvěma...

Useknutí prstu i láska na lodi. Historici zmapovali příběhy předků z války

Julius Princ v první světové válce bojoval na italské frontě. V roce 1917 padl...

Není obvyklé, aby do historické výstavy vkládali autoři své osobní příběhy. Přesto letos udělali brněnští muzejníci na...

Najdete na iDNES.cz