Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Expřítel neunesl rozchod, říká rodina zavražděné studentky z Brna

  16:44aktualizováno  16:44
V Brně začne za dva týdny soud s třiadvacetiletým Radúzem Š., který je obžalovaný z březnové vraždy studentky v arboretu Mendelovy univerzity. Její rodina se ve středu rozhodla promluvit. Popisuje svůj pohled na vztah dívky s obžalovaným i co následovalo po jejich rozchodu.

Brňané pro zavražděnou dívku vytvořili pietní místo u arboreta Mendelovy univerzity. | foto: Monika Ryšavá, MAFRA

Rodina studentky popisuje, jak se spolužákem Radúzem Š. poprvé setkala v roce 2013 na konci prvního ročníku bakalářského studia na Mendelově univerzitě v Brně.

Fotogalerie

„Dle jejích slov ji zaujal informací o jeho současném studiu na další vysoké škole, přípravou na práci v zahraniční investiční společnosti. Působil na ni jako velice komunikativní člověk, který organizoval řadu setkání mladých lidí a lehce s nimi navazoval kontakt. Líbilo se jí, že i hodně posiluje a má velkou sílu,“ uvedla blízká příbuzná.

Následně však prý mladík setkávání s dívkou ukončil kvůli nedostatku času. Znovu se začali vídat po náhodném střetnutí v červnu 2015, kdy dívka úspěšně zvládla státnice.

„Několik týdnů jí volal a až koncem srpna se s ním Katka začala krátce scházet. Vídali se jednou týdně do listopadu, začátkem prosince jejich setkávání ukončila,“ popsala dále rodina.

Společný víkend skončil fiaskem

Podle nich Radúz Š. začátkem listopadu pozval Kateřinu na první společný víkend, který však skončil fiaskem. „Přijela velice zklamaná, nespokojená a sdělila, že naprosto selhal i jako muž,“ uvedli dále

Dívka prý na svého partnera změnila názor. „O sobě mluvil vždy jako o velice úspěšném člověku, ona ho však postupně vnímala jako člověka, který má sice dobré nápady, ale nedokáže je provádět a uvádět do úspěšného konce,“ sdělili.

Zmiňuje mladíkovy problémy ve studiu, v investiční společnosti, ale i při komunikaci se svými vrstevníky. „Stále častěji se zmiňovala o tom, že má sílící pocit, že je to jiný člověk než si myslela. Uzavřený, komplikovaný a především neúspěšný, i když sám sebe prezentuje jako úspěšného člověka,“ podotkli dále blízcí oběti.

Radúz Š. údajně odmítal mluvit o vztahových záležitostech, protože jej to zdržuje od práce.

„Říkala, ale že vlastně neví, jak tráví celé dny a čemu se vlastně věnuje. Dle jejích slov se jí opakovaně ptal, co má udělat pro to, aby ji neztratil a ona říkala, že pouze o tom hovoří a nechce nic měnit, nic udělat. Nechtěla mu ublížit, ale začátkem prosince se s ním rozešla,“ přiblížili blízcí mladé ženy.

Po rozchodu podle rodiny dívku obtěžoval zprávami

Po rozchodu začal expřítel podle rodiny bombardovat studentku facebookovými a SMS zprávami, čekával na ni ve škole.

„Koncem roku jí volal, opakovaně plakal. Řekla, že se mu snažila vysvětlit, že se s ním už scházet nebude, včetně důvodů. Do začátku února byl klid,“ uvedla rodina.

Poté prý ovšem začal Radúz Š. bývalou partnerku znovu kontaktovat, že pořád neví, proč se s ním rozešla.

„Velice ji to obtěžovalo, nakonec souhlasila s jeho žádostí, že se s ním setká a promluví si. On jí slíbil, že pokud bude trvat na tom, že se už nebudou vídat, přestane jí volat a psát SMS zprávy,“ informovali.

Osudové setkání se nakonec uskutečnilo 8. března. „Ráno odjížděla do školy. Řekla mi, že na 15. hodinu má konzultaci se svým školitelem diplomové práce a poté schůzku s Radúzem, o které řekla, že bude krátká. Řekla, že na schůzku s Radúzem musí jít, protože chce mít jednou pro vždy od něho pokoj. Už se domů nevrátila,“ sdělili blízcí.

Byla skromná a obětavá, líčí blízcí

Podle ní byla její dcera hodná, milá a obětavá, ale také neuvěřitelně pracovitá, chápající a ochotná s čímkoliv pomoct.

„Svojí svědomitostí a pílí dosáhla vždy toho, co si předsevzala. Těmito svými vlastnostmi pozitivně ovlivňovala své blízké a přátele,“ líčí rodina.

„Měla bohatý život - byla obklopena milující rodinou a blízkými, často cestovala s rodiči, ale i sama, viděla kus světa. Byla skromná a vážila si obyčejných věcí, dokázala se radovat z každé maličkosti. Do posledního dne svého krátkého života byla šťastná a spokojená,“ přiblížila ještě rodina, jak dívka žila.

Radúzoví Š. hrozí patnáct až dvacet let vězení, nebo i výjimečný trest.

Autor:Nejčtenější

Při ranním požáru rodinného domku na Znojemsku zemřely tři děti

U požáru ve starším rodinném domu zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči...

Tři děti zemřely nad ránem při požáru rodinného domku v Oleksovicích na Znojemsku. Čtyři dospělí jsou zranění. Příčiny...

VIDEO: Řidič chtěl na D2 vybrzdit kamion, těžký vůz mu skončil v kufru

Řidič chtěl vybrzdit kamion. Ten do něj narazil

Pokus vybrzdit kamion se vymstil řidiči na dálnici D2 u Podivína na Břeclavsku. Jednapadesátiletý cizinec ve volvu...Odsouzený „vybržďovač“ hokejisty Ujčíka léta vozil lidi autobusem MHD

Brněnští řidiči si stěžují, že kvůli pomalu se zavírajícím dveřím nových...

Čtrnáctkrát se Viktor Gajda dopustil přestupku. Několikrát vybržďoval řidiče jiných aut, přičemž do některých vozů...

Čtvrtfinále: Pardubice padly v Třinci i podruhé, Kometa znovu zvítězila

Vítkovický Lukáš Kucsera (vlevo) brání Ondřeje Němce z Komety před brankou...

Druhými zápasy čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Třinec porazil Pardubice i podruhé, na...

Spolek zmařil obnovu tramvajové trati. Stavba se odkládá na neurčito

Obnovená trať má na jihu Líšně plánovanou smyčku v areálu Technického muzea...

Letos na jaře se mělo začít s obnovou tramvajové tratě do Líšně za 390 milionů. Dlouho plánovaný termín ale padl a nový...

Další z rubriky

Z našeho šmíráctví nám začalo být zle, líčí autor komiksu o kuřimské kauze

Držitel dvou cen Magnesia Litera Marek Šindelka tvořil s Vojtěchem Maškem a...

Před jedenácti lety vypukla v Kuřimi kauza, jakou Česká republika dosud nezažila. A teprve nyní se dočkala literárního...

Obecní úřad v Bílovicích porazil i dnes už slavný kostel v Sazovicích

Klub za starou Prahu udělil ocenění za nejlepší novostavbu v historickém...

Nejlepší novostavbou v historickém prostředí pro rok 2017 se stal obecní úřad a další veřejné prostory v obci Bílovice...

V obleku kočičky močil na děti, nařkla muže exmanželka. Teď jí hrozí vězení

Justice, talár, soudce, zástupce, soud, spis, trest, odvolat

Až osm let vězení za křivé obvinění hrozí u Městského soudu v Brně ženě, která nařkla exmanželka z bizarního chování k...

Najdete na iDNES.cz