Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Expřítel neunesl rozchod, říká rodina zavražděné studentky z Brna

  16:44aktualizováno  16:44
V Brně začne za dva týdny soud s třiadvacetiletým Radúzem Š., který je obžalovaný z březnové vraždy studentky v arboretu Mendelovy univerzity. Její rodina se ve středu rozhodla promluvit. Popisuje svůj pohled na vztah dívky s obžalovaným i co následovalo po jejich rozchodu.

Brňané pro zavražděnou dívku vytvořili pietní místo u arboreta Mendelovy univerzity. | foto: Monika Ryšavá, MAFRA

Rodina studentky popisuje, jak se spolužákem Radúzem Š. poprvé setkala v roce 2013 na konci prvního ročníku bakalářského studia na Mendelově univerzitě v Brně.

Fotogalerie

„Dle jejích slov ji zaujal informací o jeho současném studiu na další vysoké škole, přípravou na práci v zahraniční investiční společnosti. Působil na ni jako velice komunikativní člověk, který organizoval řadu setkání mladých lidí a lehce s nimi navazoval kontakt. Líbilo se jí, že i hodně posiluje a má velkou sílu,“ uvedla blízká příbuzná.

Následně však prý mladík setkávání s dívkou ukončil kvůli nedostatku času. Znovu se začali vídat po náhodném střetnutí v červnu 2015, kdy dívka úspěšně zvládla státnice.

„Několik týdnů jí volal a až koncem srpna se s ním Katka začala krátce scházet. Vídali se jednou týdně do listopadu, začátkem prosince jejich setkávání ukončila,“ popsala dále rodina.

Společný víkend skončil fiaskem

Podle nich Radúz Š. začátkem listopadu pozval Kateřinu na první společný víkend, který však skončil fiaskem. „Přijela velice zklamaná, nespokojená a sdělila, že naprosto selhal i jako muž,“ uvedli dále

Dívka prý na svého partnera změnila názor. „O sobě mluvil vždy jako o velice úspěšném člověku, ona ho však postupně vnímala jako člověka, který má sice dobré nápady, ale nedokáže je provádět a uvádět do úspěšného konce,“ sdělili.

Zmiňuje mladíkovy problémy ve studiu, v investiční společnosti, ale i při komunikaci se svými vrstevníky. „Stále častěji se zmiňovala o tom, že má sílící pocit, že je to jiný člověk než si myslela. Uzavřený, komplikovaný a především neúspěšný, i když sám sebe prezentuje jako úspěšného člověka,“ podotkli dále blízcí oběti.

Radúz Š. údajně odmítal mluvit o vztahových záležitostech, protože jej to zdržuje od práce.

„Říkala, ale že vlastně neví, jak tráví celé dny a čemu se vlastně věnuje. Dle jejích slov se jí opakovaně ptal, co má udělat pro to, aby ji neztratil a ona říkala, že pouze o tom hovoří a nechce nic měnit, nic udělat. Nechtěla mu ublížit, ale začátkem prosince se s ním rozešla,“ přiblížili blízcí mladé ženy.

Po rozchodu podle rodiny dívku obtěžoval zprávami

Po rozchodu začal expřítel podle rodiny bombardovat studentku facebookovými a SMS zprávami, čekával na ni ve škole.

„Koncem roku jí volal, opakovaně plakal. Řekla, že se mu snažila vysvětlit, že se s ním už scházet nebude, včetně důvodů. Do začátku února byl klid,“ uvedla rodina.

Poté prý ovšem začal Radúz Š. bývalou partnerku znovu kontaktovat, že pořád neví, proč se s ním rozešla.

„Velice ji to obtěžovalo, nakonec souhlasila s jeho žádostí, že se s ním setká a promluví si. On jí slíbil, že pokud bude trvat na tom, že se už nebudou vídat, přestane jí volat a psát SMS zprávy,“ informovali.

Osudové setkání se nakonec uskutečnilo 8. března. „Ráno odjížděla do školy. Řekla mi, že na 15. hodinu má konzultaci se svým školitelem diplomové práce a poté schůzku s Radúzem, o které řekla, že bude krátká. Řekla, že na schůzku s Radúzem musí jít, protože chce mít jednou pro vždy od něho pokoj. Už se domů nevrátila,“ sdělili blízcí.

Byla skromná a obětavá, líčí blízcí

Podle ní byla její dcera hodná, milá a obětavá, ale také neuvěřitelně pracovitá, chápající a ochotná s čímkoliv pomoct.

„Svojí svědomitostí a pílí dosáhla vždy toho, co si předsevzala. Těmito svými vlastnostmi pozitivně ovlivňovala své blízké a přátele,“ líčí rodina.

„Měla bohatý život - byla obklopena milující rodinou a blízkými, často cestovala s rodiči, ale i sama, viděla kus světa. Byla skromná a vážila si obyčejných věcí, dokázala se radovat z každé maličkosti. Do posledního dne svého krátkého života byla šťastná a spokojená,“ přiblížila ještě rodina, jak dívka žila.

Radúzoví Š. hrozí patnáct až dvacet let vězení, nebo i výjimečný trest.

Autor:


Nejčtenější

Tohle už bude běžné, říká muž, který do koncertu na náměstí pustil sirénu

Jiří Novák dlouhodobě bojuje proti hluku na náměstí Svobody.

Kvůli hlučným akcím na náměstí Svobody válčí Jiří Novák s Brnem roky. A úspěšně. Soudy se přiklonily na jeho stranu,...

Jsme připraveni přijmout zachráněné migranty, píše hnutí Žít Brno do Itálie

Migranti čekají na vylodění z lodi italské pobřežní stráže Diciotti.

Hnutí Žít Brno zareagovalo na výzvu italského premiéra Giuseppe Conteho a nabídlo, že by město mohlo přijmout několik...Děti zaútočily tyčemi na muže, který spal v autě. Rozbily mu hlavu

Opilec při nehodě hlavou rozbil čelní sklo vozu, nic vážnějšího se mu však

Jeden patnáctiletý a dva třináctiletí násilníci napadli v blízkosti centra Brna staršího muže, který spal v autě....

VIDEO: Brněnský bojovník proti hluku spustil při koncertu na náměstí alarm

Koncert na náměstí Svobody narušil alarm

Přestupková komise v Brně se bude zabývat narušením koncertu amerického kytaristy Billa Frisella na brněnském náměstí...

Draft byl facka přes hubu, přiznává hokejový obránce Zábranský

Stejně jako jeho otec hraje i Libor Zábranský mladší za reprezentaci. Její dres...

Otec na tribuně, státní znak na hrudi, domácí led pod nohama. Libor Zábranský mladší prožil emotivní start do nové...

Další z rubriky

Nezastavitelní míří do Českého Švýcarska. Pomozte pohybem handicapovaným

Jen loni prošlo Birell bránou na různých místech v České republice více než 200...

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Nebýt revoluce, je v Brně dávno metro, napsali komunisté na Facebook

Diskuze na facebookovém profilu brněnské KSČM.

Záplavu užaslých, pobouřených i pobavených reakcí vyvolal správce facebookové stránky brněnských komunistů. Do diskuse...

Nevzhledné Mendlovo náměstí v Brně zkrášlil park i s moderní kavárnou

Nově otevřený park na Mendlově náměstí v Brně.

Na rušném Mendlově náměstí v Brně si teď lidé nově mohou v klidu vychutnat kávu nebo posedět v parku. Mezi ulicemi...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz