Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyškovský dinovláček nesmí blokovat silnici k dálnici

  14:31aktualizováno  14:31
Dinovláček, který vozí přes Vyškov návštěvníky ze zoologické zahrady do dinoparku, zase hýbe radnicí. Vedení města chce, aby kvůli němu v Kroměřížské ulici vznikl zvláštní pruh, aby vláček neblokoval dopravu při výjezdu z města na dálnici.

Vyškovský dinopark patří k velkým tusristickým atrakcím ve městě | foto: Klárka Budínová

"Dozvěděli jsme se, že tuto komunikaci chtějí silničáři upravit a přitom i zúžit na sedm metrů. Jelikož po ní jezdí i dinovláček, doprava by se tady ještě více zpomalila a zkomplikovala. Proto nyní jednáme s krajskou správou a údržbou silnic a hledáme řešení, aby k tomu nedošlo," uvedl vyškovský místostarosta Roman Celý.

Dinovláček jezdí po Vyškově od roku 2006 a již od té doby zejména zdejší policie, ale i někteří lidé namítají, že není bezpečný.

Pruh jen pro turisty
Zvláštní pruh pro dinovláček by měl začít u hotelu Atrium a být dlouhý asi dvě stě až tři sta metrů. „Toto dopravní řešení by automobilistům usnadnilo vláček předjíždět," popsal Celý.

Původně radnice chtěla pro dinovláček zvláštní trasu mnohem delší, od kruhového objezdu na Kroměřížské ulici až po sjezd do dinoparku za městem. "Ukázalo se však, že úpravy by byly velmi složité a nákladné," dodal místostarosta.

Jestli je dinovláček bezpečný, řešilo již několik úřadů včetně ministerstva dopravy. Zejména policie namítala, že tento typ vozidla je určený pro pěší zóny a do běžného provozu nepatří. Mimo jiné proto, že jezdí dvacetikilometrovou rychlostí a děti v něm sedí na lavicích a nepřipoutané.

Zoologická zahrada jej v minulé sezoně nechala alespoň trochu upravit. "Původně se do něj nastupovalo z obou stran, ale vchod z levé strany, ze které ho míjejí další vozidla, jsme nechali vloni zavřít," uvedla zástupkyně ředitele vyškovské zoologické zahrady Dagmar Nepeřená.

"Uvažovali jsme i o částečném zasklení, ale spíš proto, aby na cestující za nepříznivého počasí nepršelo. Zatím se však takové úpravy nechystají. Mimo jiné proto, že za deště vláček nejezdí, návštěvníky většinou přepravujeme do dinoparku autobusy," dodala Nepeřená.

Dinopark ve Vyškově byl otevřen před dvěma roky a je druhou atrakcí tohoto typu v zemi. Je v něm na třicet modelů druhohorních ještěrů v životní velikosti a po jeho otevření se návštěvnost vyškovské zoologické zahrady zvýšila více než desetinásobně.
Nejčtenější

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

V Brně vymýšlejí raritu, startující letadla mají před auty chránit semafory

Místo u letiště, kde má stát semafor

Jak vyřešit, že trasa plánovaného obchvatu Tuřan zasahuje do ochranného pásma brněnského letiště? Po možnosti zapustit...

K titulu má blíž Kometa. Ve třetím finále těsně porazila Třinec

Hokejisté Brna slaví úvodní gól třetího finále. Zleva Radim Zohorna, Tomáš...

Byli pod tlakem, čelili velkému náporu Třince. Hokejisté Brna ale obstáli a ve třetím finále extraligového play off...

Další z rubriky

Úsměvy a marihuanový opar. V Brně „kouří“ konopí pod lékařským dohledem

Inhalace konopí pomáhá při bolestivých obtížích. Ve Fakultní nemocnici u svaté...

Pacientům s nesnesitelnými bolestmi dali brněnští lékaři naději. Vytvořili pro ně místnost, kde mohou vdechovat konopný...

Traktor táhnoucí vlečku se dřevem se převrátil na střechu a uvěznil řidiče

V Moravských Bránicích se převrátil traktor táhnoucí vlečku s dřevem. Jeho...

Koly vzhůru skončil traktor, který po rozbité účelové cestě v Moravských Bránicích nedaleko Brna táhl vlečku se dřevem....

Za proražení lebky pracovníka sběrny dostal recidivista třináct let

Vazební věznice Hradec Králové

Krajský soud v Brně poslal na 13 let do vězení se zvýšenou ostrahou osmatřicetiletého Lubomíra Sochora. Podle obžaloby...

Najdete na iDNES.cz