Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyškovský dinovláček nesmí blokovat silnici k dálnici

  14:31aktualizováno  14:31
Dinovláček, který vozí přes Vyškov návštěvníky ze zoologické zahrady do dinoparku, zase hýbe radnicí. Vedení města chce, aby kvůli němu v Kroměřížské ulici vznikl zvláštní pruh, aby vláček neblokoval dopravu při výjezdu z města na dálnici.

Vyškovský dinopark patří k velkým tusristickým atrakcím ve městě | foto: Klárka Budínová

"Dozvěděli jsme se, že tuto komunikaci chtějí silničáři upravit a přitom i zúžit na sedm metrů. Jelikož po ní jezdí i dinovláček, doprava by se tady ještě více zpomalila a zkomplikovala. Proto nyní jednáme s krajskou správou a údržbou silnic a hledáme řešení, aby k tomu nedošlo," uvedl vyškovský místostarosta Roman Celý.

Dinovláček jezdí po Vyškově od roku 2006 a již od té doby zejména zdejší policie, ale i někteří lidé namítají, že není bezpečný.

Pruh jen pro turisty
Zvláštní pruh pro dinovláček by měl začít u hotelu Atrium a být dlouhý asi dvě stě až tři sta metrů. „Toto dopravní řešení by automobilistům usnadnilo vláček předjíždět," popsal Celý.

Původně radnice chtěla pro dinovláček zvláštní trasu mnohem delší, od kruhového objezdu na Kroměřížské ulici až po sjezd do dinoparku za městem. "Ukázalo se však, že úpravy by byly velmi složité a nákladné," dodal místostarosta.

Jestli je dinovláček bezpečný, řešilo již několik úřadů včetně ministerstva dopravy. Zejména policie namítala, že tento typ vozidla je určený pro pěší zóny a do běžného provozu nepatří. Mimo jiné proto, že jezdí dvacetikilometrovou rychlostí a děti v něm sedí na lavicích a nepřipoutané.

Zoologická zahrada jej v minulé sezoně nechala alespoň trochu upravit. "Původně se do něj nastupovalo z obou stran, ale vchod z levé strany, ze které ho míjejí další vozidla, jsme nechali vloni zavřít," uvedla zástupkyně ředitele vyškovské zoologické zahrady Dagmar Nepeřená.

"Uvažovali jsme i o částečném zasklení, ale spíš proto, aby na cestující za nepříznivého počasí nepršelo. Zatím se však takové úpravy nechystají. Mimo jiné proto, že za deště vláček nejezdí, návštěvníky většinou přepravujeme do dinoparku autobusy," dodala Nepeřená.

Dinopark ve Vyškově byl otevřen před dvěma roky a je druhou atrakcí tohoto typu v zemi. Je v něm na třicet modelů druhohorních ještěrů v životní velikosti a po jeho otevření se návštěvnost vyškovské zoologické zahrady zvýšila více než desetinásobně.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Každý by se měl pokusit vyřešit své bydlení, říká šéf brněnské ČSSD

Osmačtyřicetiletý Oliver Pospíšil, lídr a předseda brněnské ČSSD, je ve straně...

V nadcházejících komunálních volbách by si pro svoji stranu přál dvojciferný výsledek. „Vzhledem k tomu, v jaké situaci...

Zmatení řidiči, přetížené infocentrum. Modré zóny v Brně působí chaos

Na náměstí a do pěších zón v centru Brna mohou po spuštění rezidentního...

Rezidentní parkování v Brně dál působí zmatek, kontaktní centrum je přetížené. Neoprávněné vjezdy do historického jádra...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz