Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Z rodinné kroniky se stal uznávaný cestovatelský web

  21:18aktualizováno  21:18
Rodina Řehůřkových z Bučovic si vede neobvyklou kroniku. Vzpomínky na zážitky z volných chvil a cestovatelských dobrodružství vkládá tatínek Pavel Řehůřek na internetové stránky. Protože už toho na svých výpravách viděli hodně a umí o tom poutavě napsat, z kroniky se se stal vyhledávaný rádce pro turisty.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz


"Největší motivací je, když nám čtenáři píší, že procestovali místa, o kterých píšeme. A že tam zažili přesně to, co jsme tvrdili. Tak to je můj hnací motor," říká Řehůřek.

Původně však stránky měly sloužit čistě jako soukromý archiv. "Je to rodinná tradice. Hodně jsme s otcem chodili po horách a psali jsme si už od roku 1977 kroniku," vysvětluje Řehůřek.

Dvanáctiletá Kamilka a osmiletý Lukášek, jak se o svých dětech výhradně rodiče zmiňují, zatím podle otce nejsou dost velcí, aby se na psaní stránek podíleli. Jejich přínos je však ještě o něco větší. "Všeho se zúčastňují a prožívají to," myslí si jejich otec.

Přestože si na jejich stránkách může každý přečíst, co který den rodinní příslušníci dělali, o své soukromí se neobávají. Hned na začátku si totiž stanovili jasné hranice. "O tom, co se děje u nás doma, psát nebudeme. Nanejvýš o procházce se psem," ujišťuje Řehůřek.

Jako Simpsonovi
V rubrice s osobními profily dětí a rodičů se na návštěvníky usmívá pětičlenná žlutá rodinka ze seriálu Simpsonovi. Řehůřkovi mají, na rozdíl od nich, děti pouze dvě. Plánují i oni svou malou Maggie? "To rozhodně," směje se tatínek. "Ale záměrně jsem vybral obrázek, kde jsou jen ti čtyři nejstarší," plete se.

"Jé, no vidíte, tu malilinkatou jsem přehlídl. Opravdu jsem tím nechtěl nic naznačit," žertuje poté, co se přesvědčil, že nemluvně na obrázku nechybí.

Obsáhlá kuchařka
Pro Řehůřkovy je zcela přirozené, že na svých stránkách mají i kuchařku čítající přes tisíc receptů. Oba rodiče totiž velmi rádi vaří. "Šikovnější je samozřejmě manželka. My chlapi potřebujeme mít všechno nachystané v mističkách, dlouho to trvá a naděláme při tom spoustu nádobí," soudí Řehůřek.

Dospívající dcera proti své virtuální existenci nic nenamítá. "Občas jí někdo ve škole řekne, že našel naše stránky, ale jí to nevadí," říká Řehůřek. A je pevně přesvědčený, že v tvorbě stránek budou pokračovat i jeho děti.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Muži někdo ukradl drahé sako na míru, v noci jej spatřil na kolemjdoucím

Ilustrační snímek

Spor o oděv se rozhořel mezi dvěma muži ve Znojmě. Jeden z nich si všiml, že kolemjdoucí je oblečený do jeho drahého...

VIDEO: Nejpevnější most ze špejlí unesl šedesátinásobek své hmotnosti

Studenti Střední průmyslové školy stavební v Kudelově ulici v Brně soutěžili ve...

Jen ze dvou stovek špejlí, lepidla, provázku a lepicí pásky musely týmy brněnských středoškoláků zkonstruovat co...

Najdete na iDNES.cz