Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalisté míří za Lužánky, hrát budou v nové hale za 50 milionů

  15:59aktualizováno  15:59
Zatímco fotbalisté brněnské Zbrojovky na svůj návrat za Lužánky stále čekají, nedaleko chátrajícího stadionu vyroste už brzy nové sportoviště. V hale za padesát milionů korun se nejméně na dvacet let usídlí florbalisté Bulldogs Brno.

Florbalisté týmu Bulldogs Brno najdou nové útočiště ve vznikající hale za Lužánkami. Pouze extraligový mužský tým (na snímku při zápase se Střešovicemi z prosince 2012) zůstane v hale na Vodově. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Nová hala, s jejíž stavnou začal soukromý investor loni na podzim, nabídne po svém dokončení koncem června zázemí futsalistům a zejména florbalistům. Hlavním nájemcem totiž bude extraligový klub Bulldogs Brno, který na podobné útočiště čekal dvacet let.

"Dlouhodobě máme problémy s nedostatkem hal vhodných pro florbal. S mládežnickými týmy trénujeme ve školních tělocvičnách, které však svými rozměry naprosto nevyhovují. Získat vhodné zázemí pro nás proto byla klíčová záležitost. A po sportovní stránce díky tomu budeme moct pracovat na daleko vyšší a kvalitnější úrovni," vysvětlil prezident florbalového klubu Miroslav Mikšl.

Do vznikající haly se přitom brněnští florbalisté dostanou díky náhodě. Investor - společnost HT Group, jež vlastní i sousední hokejové haly - totiž původně chtěl stavět stánek pro curling.

"Brno-střed však začalo uvažovat o stavbě curlingové dráhy na Úvoze. Proto jsme záměr změnili," vysvětlil šéf představenstva Petr Hromek. HT Group pak chtěla vybudovat víceúčelovou halu, ale poté, co do jednání vstoupili Buldoci, jim projekt "ušila" na míru.

Stavba přijde asi na 50 milionů korun a kromě jiného bude nové sportoviště také nízkoenergetické. "K vytápění se bude používat teplo, které vzniká při chlazení ledu ve vedlejších halách," dodal Hromek.

Hala poslouží jako tréninkové centrum i sídlo klubu

Florbal, který počtem registrovaných hráčů v posledních letech předhání tradiční sporty, tak díky soukromému investorovi získá zázemí, o kterém se jiným klubům ve městě může jen zdát. Do nového útočiště se Bulldogs plánují přesunout v průběhu léta.

"Hala bude sloužit jako tréninkové centrum a sídlo klubu. Přesunou se tam veškeré mládežnické týmy včetně družstva vozíčkářů. Pouze mužský extraligový tým zůstane v hale na Vodově," uvedl Mikšl.

Sportoviště s tribunou pro dvě stovky diváků podle něj navíc může hostit i velkou část turnajů a zápasů, které se dosud musely kvůli špatným podmínkám v Brně konat v jeho okolí.

"Pro regionální soutěže je dostačující. Navíc jsme dohodli spolupráci i se Sokolem Židenice, což je extraligový klub žen, který v současné době hraje na VUT. Naše hala by pro ně měla splňovat veškerá kritéria," přiblížil prezident Buldoků.

S lepším zázemím klubu porostou i jeho výdaje. V současné době dá ročně za pronájem prostor asi 1,6 milionu korun, což činí zhruba polovinu rozpočtu Buldoků. "Výdaje se nám mírně navýší, navíc chceme jít v počtech tréninků nahoru. Ale ta sportovní stránka to vyváží. A myslím, že je to pro nás jediná cesta, jak se posunout dopředu," tvrdí Mikšl.

Přesun do nové haly má pro brněnské florbalisty ještě jedno pozitivum: v následujících dvaceti letech se nemusejí bát, že by o své útočiště přišli. "S HT Group máme smlouvu o smlouvě budoucí, která je na minimální dobu dvaceti let," vysvětlil Mikšl s tím, že o delší nájemní smlouvu usilovali jak florbalisté, tak i investor, který kvůli nim projekt upravil.

Autor:


Nejčtenější

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Další z rubriky

VIDEO: Z pár kulis vybudoval v lomu město jako z Divokého západu

Amfiteátr westernového městečka v Boskovicích

Ve westernovém parku v Boskovicích se návštěvníci ocitnou jako na Divokém západě, kde doslova neplatí české koruny, ale...

Pití pod kontrolou. Brno jako první v republice zřídí mokré centrum

alkohol, pálenka

Brno chystá jako první v republice centrum pro bezdomovce, kde bude povolený alkohol. Chce je díky tomu stáhnout lidem...

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Najdete na iDNES.cz