Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Začal Invex. Vyhněte se Bauerově ulici, radí strážníci v Brně

  20:37aktualizováno  6. října 14:05
Silnice plné aut a tramvaje plné lidí. Tak by to mělo podle brněnských policistů a zdejšího dopravního podniku vypadat celý týden. Začal totiž mezinárodní veletrh Invex. Na profesionální řidiče a silniční hlídky čekají mnohdy i velké nervy.

Kolony aut na brněnské ulici Úvoz při zahájení strojírenského veletrhu | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Brněnští policisté očekávali na silnicích města podobné problémy jako u strojírenského veletrhu. Jenže první poznatky je překvapily - doprava v centru a okolo výstaviště byla plynulejší než u předešlého veletrhu.

Velkému provozu byla tradičně vystavena oblast u Pisáreckého tunelu. "Všichni, kdo nejedou na veletrhy a mohou se jakkoliv vyhnout ulici Bauerova, by tak měli učinit," řekla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančíková.

Výstavišti je lepší se vyhnout
"Kromě lehké havárie na ulici Křížová u Mendlova náměstí nejsou v Brně hlášeny žádné dopravní nehody," uvedl mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek. Ráno se sice vyskytlo několik komplikací a zácpa na ulici Bauerova, výrazné problémy však nikde nenastaly.

Přesto bylo znát, že veletrh začal. "Lidé přijíždějí do Brna za prací, k tomu přijíždí spousta návštěvníků veletrhu," vysvětlil Malášek.

V areálu výstaviště bylo v pondělí asi dvě stě aut, okolo něj dalších šest set. "To není tolik, ve středu a ve čtvrtek, až se veletrh otevře veřejnosti, lidí přibude," řekla Kapitančíková.

Pokud doprava v ulicích nepřiměřeně zhoustne a nastanou komplikace, policisté budou krizová místa řídit ručně. "Uvidíme podle náporu. Problém nemáme jak jinak řešit, vzhledem k uzavírkám, které celou dopravu ve městě už tak komplikují," posteskl si Malášek.

V pohotovosti budou také strážníci. "V Bauerově ulici strážníci spolu s policisty usměrňují dopravu v bezprostřední blízkosti výstaviště. Po celou dobu konání Invexu bude na opatření nasazeno více než 40 strážníků dopravní jednotky a příslušného revíru," doplnila Kapitančiková.

Dopravu posílily další tramvaje
Na veletrhy se připravil i brněnský dopravní podnik. Tramvajová linka číslo 6 o veletrzích vůbec nepojede. Zato ji nahradí posilové linky P6 a P1.

"Linka číslo 6 bude od 8:00 do 18:30 mimo provoz. Posilová tramvajová linka P6 jedoucí z Králova Pole, nádraží do zastávky Pisárky přes Rooseveltovu ulici a Hlavní nádraží ji v tuto dobu zcela nahradí," vysvětlila mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová.

Až se brány veletrhů otevřou i veřejnosti, přibude na kolejích také posilová linka P1. Ta bude ve středu a ve čtvrtek jezdit na trase Zvonařka - Hlavní nádraží - Výstaviště - Pisárky. "Je určena především pro odvoz a příjezd návštěvníků výstaviště v exponovaných dobách," dodala Pohanová.
Nejčtenější

Třinácté zlato pro Kometu! Brno suverénně obhájilo mistrovský titul

Jakub Krejčík zvedá Masarykův pohár nad hlavu. Kometa ovládla hokejovou...

Efektivní v koncovce, precizní v defenzívě. Hokejisté Brna ovládli páté finále extraligového play off, na ledě třinecké...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Vítězství od titulu. Kometa potřetí zdolala Třinec a sahá po obhajobě

Hokejisté brněnské Komety slaví úvodní gól čtvrtého finále - zleva Tomáš...

Už jen poslední krok zbývá hokejistům Brna k tomu, aby získali rekordní třináctý mistrovský titul. Ve čtvrtém finále...

K titulu má blíž Kometa. Ve třetím finále těsně porazila Třinec

Hokejisté Brna slaví úvodní gól třetího finále. Zleva Radim Zohorna, Tomáš...

Byli pod tlakem, čelili velkému náporu Třince. Hokejisté Brna ale obstáli a ve třetím finále extraligového play off...

Další z rubriky

Unikátní sklepy na Znojemsku praskají, zkáza hrozí vínu i lidem

Unikátní Modré sklepy praskají

V Novém Šaldorfu na Znojemsku se hýbou a praskají unikátní Modré sklepy. Vinaři říkají, že kvůli okolní výstavbě, a to...

Romy tu nechceme, bouří se lidé z okolí léčebny. Politici mluví o ghettu

Špeluňky v ilegální ubytovně v průmyslovém areálu v brněnské Šámalově ulici...

Začátkem příštího týdne se do areálu bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci v Brně začne stěhovat...

V Brně uzavřou Údolní ulici, v okolí bude problém s parkováním

t I přes nedostatečný odstup od kolejí je Údolní ulice plná zaparkovaných aut a...

Po rekonstrukci a uzavírkách na Dornychu či Kolišti přišla řada na další velkou brněnskou ulici. Ve středu 2. května se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz