Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Začal Invex. Vyhněte se Bauerově ulici, radí strážníci v Brně

  20:37aktualizováno  6. října 14:05
Silnice plné aut a tramvaje plné lidí. Tak by to mělo podle brněnských policistů a zdejšího dopravního podniku vypadat celý týden. Začal totiž mezinárodní veletrh Invex. Na profesionální řidiče a silniční hlídky čekají mnohdy i velké nervy.

Kolony aut na brněnské ulici Úvoz při zahájení strojírenského veletrhu | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Brněnští policisté očekávali na silnicích města podobné problémy jako u strojírenského veletrhu. Jenže první poznatky je překvapily - doprava v centru a okolo výstaviště byla plynulejší než u předešlého veletrhu.

Velkému provozu byla tradičně vystavena oblast u Pisáreckého tunelu. "Všichni, kdo nejedou na veletrhy a mohou se jakkoliv vyhnout ulici Bauerova, by tak měli učinit," řekla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančíková.

Výstavišti je lepší se vyhnout
"Kromě lehké havárie na ulici Křížová u Mendlova náměstí nejsou v Brně hlášeny žádné dopravní nehody," uvedl mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek. Ráno se sice vyskytlo několik komplikací a zácpa na ulici Bauerova, výrazné problémy však nikde nenastaly.

Přesto bylo znát, že veletrh začal. "Lidé přijíždějí do Brna za prací, k tomu přijíždí spousta návštěvníků veletrhu," vysvětlil Malášek.

V areálu výstaviště bylo v pondělí asi dvě stě aut, okolo něj dalších šest set. "To není tolik, ve středu a ve čtvrtek, až se veletrh otevře veřejnosti, lidí přibude," řekla Kapitančíková.

Pokud doprava v ulicích nepřiměřeně zhoustne a nastanou komplikace, policisté budou krizová místa řídit ručně. "Uvidíme podle náporu. Problém nemáme jak jinak řešit, vzhledem k uzavírkám, které celou dopravu ve městě už tak komplikují," posteskl si Malášek.

V pohotovosti budou také strážníci. "V Bauerově ulici strážníci spolu s policisty usměrňují dopravu v bezprostřední blízkosti výstaviště. Po celou dobu konání Invexu bude na opatření nasazeno více než 40 strážníků dopravní jednotky a příslušného revíru," doplnila Kapitančiková.

Dopravu posílily další tramvaje
Na veletrhy se připravil i brněnský dopravní podnik. Tramvajová linka číslo 6 o veletrzích vůbec nepojede. Zato ji nahradí posilové linky P6 a P1.

"Linka číslo 6 bude od 8:00 do 18:30 mimo provoz. Posilová tramvajová linka P6 jedoucí z Králova Pole, nádraží do zastávky Pisárky přes Rooseveltovu ulici a Hlavní nádraží ji v tuto dobu zcela nahradí," vysvětlila mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová.

Až se brány veletrhů otevřou i veřejnosti, přibude na kolejích také posilová linka P1. Ta bude ve středu a ve čtvrtek jezdit na trase Zvonařka - Hlavní nádraží - Výstaviště - Pisárky. "Je určena především pro odvoz a příjezd návštěvníků výstaviště v exponovaných dobách," dodala Pohanová.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Každý by se měl pokusit vyřešit své bydlení, říká šéf brněnské ČSSD

Osmačtyřicetiletý Oliver Pospíšil, lídr a předseda brněnské ČSSD, je ve straně...

V nadcházejících komunálních volbách by si pro svoji stranu přál dvojciferný výsledek. „Vzhledem k tomu, v jaké situaci...

Hackera soudí za to, že chtěl uplatit policistu stamiliony v bitcoinech

Petr Křístek se kvůli zabavenému harddisku s ukradenými bitcoiny pokusil...

Když člověk mluví s policistou, obvykle si dává pozor na vše, co řekne. Ne tak Petr Křístek, který je obžalovaný, že se...

Najdete na iDNES.cz