Hokejisté brněnské Komety vstoupili do bojů play off

Hokejisté brněnské Komety vstoupili do bojů play off | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Zaplněné Rondo hnalo „modrobílou šlechtu“ k vítězství v úvodním zápase play off

• 4
S jednoznačným výsledkem 4:0 nastupovali hokejisté brněnské Komety do třetí třetiny prvního utkání play off proti Olomouci. K vítězství je hnala také zcela vyprodaná hala Rondo. Fanoušci si k úvodnímu utkání vyřazovacích bojů připravili i speciální "choreo". Nakonec domácí hokejisté porazili hráče Olomouce 4:1.

Jednu třetinu se brněnští fanoušci nervovali, poté si však užívali povedenou párty. "V první třetině jsme se rozkoukávali, ale od druhé jsme kontrolovali hru," pochvaloval si brněnský útočník Radek Dlouhý. "Říkali jsme si, že musíme doma vyhrát a uklidnit se. Jsme rádi, že jsme zvládli první krok."

Kometu přivítalo bouřící Rondo stylizované pomocí fanouškovské choreografie do nedobytné tvrze. Olomoučtí dobyvatelé na ni však zpočátku zle dotírali. Možná víc, než se od hostujícího outsidera čekalo. "První třetina byla poznamenaná nervozitou pramenící z toho, že jsme čtrnáct dní nehráli," připomněl domácí asistent Viktor Lukeš pauzu Komety před play-off.

Modrobílí přesto své hradby díky gólmanovi Hylákovi uhájili a povedená bomba Pavla Zubíčka jim dokonce vystřelila vedení. "Od druhé třetiny to pak bylo podle našich představ," těšilo Dlouhého. "Zlomilo se to o přestávce," podotkl Lukeš.

Kometa dvěma údery za 102 vteřin odskočila na skóre 3:0 a zbytek zápasu si pak v pekelné atmosféře užívala. "Ve třetí třetině jsme si řekli, abychom se stáhli dozadu a dali si hlavně pozor na zranění," prozradil Lukeš.

Pro Brňany znamená výkon povzbuzení, ale zároveň vědí, že zbytek série snadný nebude. Zítra od 18:00 pokračuje play off v Brně druhým dílem.