Momentka ze zápasu Zbrojovka Brno - Karviná (12. listopadu 2011)

Momentka ze zápasu Zbrojovka Brno - Karviná (12. listopadu 2011) | foto: Filip Fojtík - MF DNES, MF DNES

Zbrojovka Brno se vytáhla na rozjetou Karvinou, vyhrála 4:1

• 1
S výbornou bilancí pěti zápasů bez porážky přijeli v sobotu do Brna fotbalisté Karviné. Prodloužit sérii se jim ovšem v jihomoravské metropoli nepodařilo. Zbrojovka v zápase patnáctého kola druhé ligy zvítězila díky velkému obratu ve druhém poločase 4:1.

V prvním poločase ale výkon brněnských hráčů ničemu takovému nenasvědčoval.

Karviná potrápila Brno několika útočnými výpady. Domácí mohli být jen rádi, že šli o přestávce do kabin pouze s jednogólovým mankem. Jeden z brejků Karviné proměnil v 26. minutě Vladimír Mišinský.

"V první půli nás Karviná přehrávala. Místy to by bylo až na ručník,“ uznal po utkání trenér Zbrojovky Róbert Kafka, který k hráčům o pauze důrazně promluvil.

A jeho slova měla účinek. Brňané srovnali ve 49. minutě díky Michalu Sedláčkovi, který byl v té době na hřišti asi čtyři minuty. "Nevím, jestli to dokonce nebyl můj první dotek s míčem,“ povídal šťastný střelec.

Zbrojovku branka nakopla a ještě víc jí pomohlo vyloučení Petera Mráze v 68. minutě. Z následného trestného kopu zakroutil míč až do brány Václav Koloušek, a domácí tak otočili na 2:1. Ani to ovšem nebyl z jejich strany konec. Další dvě branky přidali v přesilovce v 72. minutě Jan Hromek a v 85. minutě Petr Švancara.

Ztratit tak slibně rozjetý zápas, to karvinského kouče Karla Kulu naštvalo. "Vře to ve mně. Mužstvo jsem o přestávce varoval, že je potřeba hrát až do konce. Kluci si ale asi mysleli, že se Brno porazí samo,“ kroutil hlavou Kula.