Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zbrojovka Brno se zbavuje mládežnického tréninkového centra

  15:09aktualizováno  15:09
Vedení fotbalového klubu Zbrojovka Brno potřebuje peníze. Z ekonomických důvodů se chce zbavit tréninkového centra mládeže v Brněnských Ivanovicích. Ve výběrovém řízení je nabídka stoprocentního obchodního podílu centra s minimální kupní cenou 98 milionů korun.

Tréninkové centrum mládeže Zbrojovky Brno v Brněnských Ivanovicích. | foto: Zbrojovka Brno

K tomuto kroku přinutila vedení klubu ekonomická situace. "Původně jsme nabízeli areál městu, aby jej odkoupilo. Dostali jsme od primátora Onderky dopis, že Brno v budoucnu nepočítá s dalším vykupováním sportovišť. Areál má i výnosy, které jsme ale vraceli zpět do fotbalového klubu," řekl třicetiprocentní akcionář brněnského klubu Petr Hoskovec.

Areál byl otevřen v květnu 2008. Jeho součástí jsou dvě hřiště s umělým povrchem nejmodernější generace a umělým osvětlením, hřiště s krytou nafukovací halou, regenerační linka, šatny, sociální zázemí a parkoviště.

Finále zimní fotbalové Tipsport ligy: Kladno - Brno

V tréninkovém centru se hraje i jedna ze skupin zimní Tipsport ligy. "Pan primátor při odmítnutí nabídky argumentoval také tím, že si vychováme talenty, které později finančně zúročíme. My ale vychováme hráče nejen pro Brno, ale i pro široké okolí. Chtěli jsme, aby tréninkové centrum fungovalo podobně jako v Olomouci, Ostravě a Uherském Hradišti," dodal Hoskovec.

Tisková konference 1. FC Brno. Zleva Radek Bělák, Roman Pros a Karel JarůšekVeškeré finance na výstavbu areálu v ceně 140 milionů korun šly z klubových zdrojů. Do vybudování areálu klub investoval peníze, které utržil za prodej Maria Holka a Luboše Kaloudy.

Majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros tehdy prohlásil, že nejlepší investicí je vrátit peníze zpět mládeži.

tréninkové centrum v číslech

Hlavní hřiště má podle předpisů FIFA 8 740 m2, hrací plocha má rozměry 105 x 68 m. Umělý povrch Ligaturf 240 na elastické podkladové vrstvě. 6 stožárů umělého osvětlení – celkem 500 luxů a tribuna pro 800 lidí.
Tréninkové hřiště5 292 m2, hrací plocha 90 x 50 m, umělý povrch Monoturf 260 na podkladu z drceného kameniva, 4 stožáry umělého osvětlení – celkem 300 luxů.
Zimní nafukovací hala, v létě využitelná pro venkovní použití má 1 400 m2, hrací plocha 38 x 26 m, umělý povrch Megagrass 2035 na podkladu z drceného kameniva, osvětlení zavěšené v hale, krytý vstup přímo z budovy se šatnami, nafouknutí střechy trvá asi 1 den.
Budova má 10 šaten pro hráče a šatnu pro rozhodčí, dále šatnu pro trenéry. 11 pokojů pro 2 – 3 hráče, 4 kanceláře pro trenéry a manažery 1. FC Brno, zasedací místnost, občerstvení, místnost pro regeneraci, ošetřovnu, saunu, vířivku, prádelnu a sklady.
Stavba centra byla zahájena 12. července 2006 a zkolaudována 13. května 2008. Dotace města Brna činily 13,5 milionů korun. Cena areálu je 140 milionů korun.

ZDROJ: www.1fcbrno.cz

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun od hackera

Kriminalista Lukáš Lazecký (vlevo) měl Petru Křístkovi přinést harddisk s...

Mohl si zařídit pohádkový život a procestovat třeba celý svět. Brněnský policista Lukáš Lazecký ale zůstal věrný svým...Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Další z rubriky

ANALÝZA: Míč je náš, plánovali, ale drhne to. Úsilí Brna kazí laxnost

Také po nedělní trefě proti Chrudimi předvedl brněnský útočník Lukáš Magera...

Taktický plán brněnských fotbalistů je zřejmý. „Chceme být aktivní a nepůjčovat soupeři balon,“ nastiňuje trenér Roman...

POHLED: Rozchod s hvězdou „made by“ Zbrojovka Brno

Davis Ikaunieks z Jihlavy (vlevo) napadá brněnského Jana Poláka.

Za to můžou oni! My ne, to on! Překřikování malých raubířů o to, kdo rozbil sousedovic okno, připomíná současné...

Přípravy: Brno přehrálo Spartak Moskva, Pardubice podlehly Slovanu

Momentka z přípravného duelu Kometa Brno (modrobílá) vs. Spartak Moskva

Hokejisté mistrovské Komety Brno zdolali v přípravném utkání doma Spartak Moskva 4:2. Pardubice při vstupu do prvního...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz