Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ženě a dceři prý hrozil zabitím. Krajský soud však rozsudek zrušil

  16:44aktualizováno  18. dubna 10:10
Obyčejný partnerský spor skončil před soudem a obžalobou z braní rukojmí a vydírání. Rozsudek zněl čtyři roky za mřížemi. Jednatřicetiletý Syřan Abdulkarim Jalout však s trestem nesouhlasí. O změnu rozsudku se pokoušel u Krajského soudu v Brně, k němuž se odvolal.

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Podle státního zástupce i vyšetřovatelů rozvodové hádky mezi Jaloutem a jeho českou manželkou, která přestoupila na muslimskou víru a přijala jméno Fatim, vyvrcholily loni v lednu. Jalout tehdy ženě vyhrožoval zabitím a jako rukojmí si dokonce vzal dvouletou dceru Jasmin.

"V bytě tchyně se s dítětem zavřel ve vedlejší místnosti, dceři přikládal nůž ke krku a vyhrožoval, že ji i sebe zabije, když nedostane peníze, pro které si přišel. Poté hrozil smrtí i své ženě," popsala incident státní zástupkyně.

Skončil jen u výhrůžek
Jalout nakonec nikomu neublížil, dceru vrátil a z bytu odešel, jakmile dostal 150 tisíc korun za prodej společného bytu, který byl prodán za 1,5 milionu.

Brněnský městský soud Jalouta poslal za mříže. Přihlédl i k tomu, že absolvent VUT vloni řídil bez řidičského oprávnění a padělal doklady.

Jaloutova obhájkyně se snažila soudce přesvědčit, že je její klient nevinný. To, že své ženě a dceři vyhrožoval a chtěl ublížit, totiž tvrdila jen Fatim a její matka, další dva lidé - bratr tchyně a známý Jalouta - kteří byli v ten den v bytě s nimi, nic takového neviděli.

Nikdo hádku nepotvrdil
"Ani jeden z dalších dvou svědků ohrožování dítěte ani vyhrožování tehdejší manželce nepotvrdil, nikdo neviděl ani nůž. Jeden z nich uvedl jen to, že Jalout byl zoufalý a chtěl ublížit sobě," uvedla Jaloutova obhájkyně Julie Rahtuská. "Soud by neměl vycházet pouze z výpovědí obou žen, které měly s ohledem na tehdy probíhající rozvodové řízení a řízení o svěření dítěte do péče ke svým tvrzením jasnou motivaci," dodala.

Sám Jalout, kterému původně hrozilo až desetileté vězení, včera k soudu nepřišel, pracuje totiž nyní ve Švýcarsku. Jeho žena zase žije s jiným partnerem v zahraničí.

Soud nakonec Jaloutovi vyhověl a věc vrátil zpět k došetření. "Je zapotřebí před soudem vyslechnout oba muže a ne jen přečíst jejich výpovědi, soud si měl také opatřit spis o rozvodu a svěření dítěte do péče, případu měla být věnována větší pozornost,“ odůvodnil rozhodnutí předseda senátu Jaromír Papírník.
Nejčtenější

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

V Brně vymýšlejí raritu, startující letadla mají před auty chránit semafory

Místo u letiště, kde má stát semafor

Jak vyřešit, že trasa plánovaného obchvatu Tuřan zasahuje do ochranného pásma brněnského letiště? Po možnosti zapustit...

Vítězství od titulu. Kometa potřetí zdolala Třinec a sahá po obhajobě

Hokejisté brněnské Komety slaví úvodní gól čtvrtého finále - zleva Tomáš...

Už jen poslední krok zbývá hokejistům Brna k tomu, aby získali rekordní třináctý mistrovský titul. Ve čtvrtém finále...

Další z rubriky

Biskupové kritizují hru se znásilňujícím Ježíšem, píšou o rouhání

V divadelní hře Naše násilí a vaše násilí znásilňuje Ježíš muslimskou ženu.

Čeští biskupové se ohradili proti provokativní divadelní hře Naše násilí a vaše násilí, kterou se v květnu chystá uvést...

Zámecký byznys exprimátora Brna řeší policie. Je to msta, tvrdí Svoboda

Richard Svoboda

Brněnský exprimátor a valtický kastelán Richard Svoboda i jeho zástupce čelí nařčení, že na zámku neoprávněně podnikají...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Najdete na iDNES.cz