Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Oblíbený zimní bar na brněnském Zelném trhu letos nebude

  17:34aktualizováno  17:34
Do Vánoc je ještě daleko, ale už teď je jasné, že návštěvníci vánočních trhů na brněnském Zelňáku přijdou o jednu vánoční atrakci - Kokosy na sněhu, Vanilkový sen či Turbošroub. Populární Zimní bar se ve výběrovém řízení neprobojoval mezi osmdesát vybraných prodejců.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Drinky s nápaditými jmény, které před třemi lety na vánoční trhy přinesli současní majitelé Baru, který neexistuje, se o letošních Vánocích na Zelném trhu neobjeví.

"Pro nás je to hodně smutné zjištění. I když na náměstí Svobody stánek se Zimním barem mít budeme, Zelňák nás díky své jedinečně atmosféře vždycky tak nějak víc bavil," uvedl provozovatel baru Jan Vlachynský.

Přípravu Vánoc na Zelňáku má na starost vedení městské části Brno-střed. Koordinátorka projektu Eva Skácelová zdůvodňuje odmítnutí Zimního baru tím, že nabídka ze strany uchazečů byla letos široká.

"Pravděpodobně se objevil někdo zajímavější. Obecně dáváme přednost řemeslným stánkům před prodejem občerstvení," řekla.

Příznivci netradičních zimních nápojů se už nad rozhodnutím města stihli rozhořčit na Facebooku. Jeden z fanoušků se dokonce rozhodl zveřejnit úryvek z dopisu, který adresuje starostovi a zastupitelům.

"Proč se daná komise rozhodla vyřadit jednu z nejoblíbenějších služeb? Je za tím protekce na trhu?" uvedl na sociální síti Václav Tunka.

Samotná radnice se proti takovému nařčení ohrazuje. "Výnosnost toho či onoho prodejce není pro nás jako pořadatele kritériem, které by mělo rozhodovat při výběru jednotlivých uchazečů. Bar neuspěl především s ohledem na nový koncept celé akce, který orientujeme na děti," uvedl tiskový mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián.

Na otázku, zda se Zimní bar organizátorům nehodí z důvodu koncepčních změn, však měla koordinátorka z najaté agentury jiný názor. "Koncept Vánoc na Zelňáku zůstává, změnami projde pouze vizuální podoba trhů," podotkla Skácelová.

Letošní Vánoce na Zelném trhu ponesou podtitul Vánoce očima dětí. Stánky budou v provozu od pátku 29. listopadu do pondělí 23. prosince.

Autoři:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun od hackera

Kriminalista Lukáš Lazecký (vlevo) měl Petru Křístkovi přinést harddisk s...

Mohl si zařídit pohádkový život a procestovat třeba celý svět. Brněnský policista Lukáš Lazecký ale zůstal věrný svým...Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Není důvod k panice, tvrdí policisté v souvislosti s Vaňkovka gangem

Vůdce brněnského Vaňkovka gangu, který si nechá říkat Kapitán (druhý zleva), má...

Policistům se v souvislosti se situací v brněnských Bohunicích, kde měl řádit takzvaný Vaňkovka gang, podařilo vypátrat...

Další z rubriky

Do Kleinova paláce jsme dali stovky milionů, brání se výpovědi nájemce

Kleinův palác v Brně na náměstí Svobody.

V Brně se schyluje ke sporu o novorenesanční Kleinův palác na náměstí Svobody. Město ho pronajalo v roce 1994 na 90...

V nádrži Nové Mlýny na Břeclavsku se utopil třiadvacetiletý cizinec

Spodní nádrž jihomoravského vodního díla Nové Mlýny

Několik hodin hledali policejní potápěči cizince, který si v sobotu před desátou hodinou večerní šel zaplavat do nádrže...

Řidič nedal na křižovatce přednost dodávce, po střetu zemřel

Po střetu dodávky s osobní autem jeho šofér na místě zemřel.

Na křižovatce ve Vranovicích na Brněnsku se o půl jedenácté dopoledne srazila dodávka s osobním autem. Řidič osobáku na...

Najdete na iDNES.cz