Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zimní bary na Zelňáku nahradí vánoční bary pro děti. S alkoholem

  12:30aktualizováno  12:30
Vánoční trhy bez populárních Zimních barů na Zelném trhu? Pro mnoho Brňanů těžko představitelná záležitost, která je však letos skutečností. Oblíbený turbomošt a další míchané drinky na Zelňáku zůstanou, ale jen v kavárně Zastávka.
Vánoce na Zelném trhu. (Ilustrační foto)

Vánoce na Zelném trhu. (Ilustrační foto) | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Stánky s ikonickým názvem Zimní bary se kvůli výběrovému řízení městské části Brno-střed musely přesunout na náměstí Svobody. V místech, kde Zimní bary loni na Zelném trhu stály, se nyní nachází Vánoční bary pro malé i velké děti.

Náhoda? "Na podobné věci já už nevěřím," řekl provozovatel Zimních barů Jan Vlachynský. "Chceme jen dopředu říct, že s tím nemáme nic společného," doplnili ho další provozovatelé stánku na Facebooku.

Zimní bary v řízení neuspěly kvůli tomu, že dostatečně nenaplňovaly nový koncept trhů na Zelném trhu, který nesl název Vánoce očima dětí. To se Vánočním barům pro malé i velké děti minimálně názvem daří lépe.

Podle mluvčího trhů Romana Buriána za jejich úspěchem stojí i nabídnutá cena za pronájem stánku a množství drinků, které jsou určené přímo pro děti.

"Přidat do nabídky nealkoholické nápoje by pro nás nebyl problém, ostatně náš horký mošt se prodával velmi dobře," podotkl Vlachynský.

Drinky s alkoholem jsou určené pro rodiče

Vánoční bary pro malé i velké děti mají však ve své nabídce i alkoholické drinky. "Bude se jednat o míchané nápoje na bázi čokolády a ovocných šťáv," uvedl Burián. Podle vyjádření Martina Mézla na sociální síti však název barů na první pohled naznačuje spíš opak.

"Čekal bych, že sortiment v uvedeném stánku bude alkohol free," napsal. Ačkoliv se městská část rozhodla více soustředit na děti, alkohol bude na Zelném trhu k dostání ve více než dvaceti stáncích.

Podle Vlachynského prodej lihovin upozadit nejde. "Když už si děti jdou na trhy něco koupit, většinou jsou ve společnosti rodičů, kteří jim na to dají peníze. A i ti si většinou dopřejí něco dobrého. Alkohol navíc lidi táhne," sdělil.

Vánoční bar pro malé i velké děti provozuje firma Horeca solution, která podle Buriána uvedla ve výběrovém řízení, že už má s prodejem na trzích zkušenosti.

Provozovatel Zimních barů už dříve prohlásil, že hodlá na Zelném trhu obejít velké množství prodejců, kteří ve výběrovém řízení letos uspěli. A i teď na tom trvá. "Nevynechám ani Vánoční bary pro malé i velké děti, chci alespoň zjistit, co provozovatel stánku přesně nabízí," uzavřel Vlachynský.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun od hackera

Kriminalista Lukáš Lazecký (vlevo) měl Petru Křístkovi přinést harddisk s...

Mohl si zařídit pohádkový život a procestovat třeba celý svět. Brněnský policista Lukáš Lazecký ale zůstal věrný svým...Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Není důvod k panice, tvrdí policisté v souvislosti s Vaňkovka gangem

Vůdce brněnského Vaňkovka gangu, který si nechá říkat Kapitán (druhý zleva), má...

Policistům se v souvislosti se situací v brněnských Bohunicích, kde měl řádit takzvaný Vaňkovka gang, podařilo vypátrat...

Další z rubriky

Univerzity odebírají tituly výjimečně. Podvodníci studium sami vzdají

Ilustrační snímek

Dva ministry druhé vlády Andreje Babiše stál průšvih kolem plagiátorství v jejich vysokoškolských pracích křeslo....

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

V Lednici vystavují repliky korunovačních klenotů, vypadají jako pravé

V zámeckých jízdárnách v Lednici vystavují až do konce září mistrovské repliky...

Každý správný Čech by je měl alespoň jednou za život spatřit. Korunovační klenoty jsou ale vystavovány jen jednou za...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz