Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Znesvářené strany ČSSD v Brně-Králově Poli uklidňovala policie

  23:59aktualizováno  23:59
V brněnské ČSSD byla mela. Na schůzi v Králově Poli musela přijet městská i státní policie. Uniformované hlídky na sebe navzájem zavolaly dvě skupinky politiků. "Přivolali nás, abychom zajistili veřejný pořádek," sdělila mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

Jeroným Tejc - Jeroným Tejc, šéf brněnské ČSSD | foto: MF DNES

Zápis z výjezdu na schůzi ČSSD mají i policisté. "Problém jsme vyřídili na místě domluvou," uvedla mluvčí Andrea Procházková.

A co se vlastně stalo? V Králově Poli vznikly kvůli sporům ve straně dvě místní organizace. A ta nová pořádala schůzi. Jenže, pravděpodobně omylem, pozvali organizátoři i lidi ze druhé, "nepřátelské" organizace ČSSD.

A zhruba dvacítka sociálních demokratů se s pozvánkou v ruce dožadovala vstupu do sálu zastupitelů na radnici v Králově Poli, kam je však jejich spolustraníci nechtěli pustit.

Nakonec se v sále první skupinka zamkla a ta druhá odešla rozhořčeně pryč.

Nikdo nechce mluvit
Ani jedna strana se k výstupu vyjadřovat nechce. "Nejsem kompetentní, nebudu se vyjadřovat," uvedl místostarosta Miloslav Humpolíček, podle informací MF DNES jeden ze zakladatelů nové stranické buňky v Králově Poli.

Sociální demokraté, kteří se dožadovali vstupu do sálu, jen potvrdili, že dostali pozvánku i s programem schůze. "Ukazoval jsem ji i na místě. Ale řekli mi, že tam nemám co dělat," uvedl zastupitel městské části Michal Škerle.

Mocenský boj královopolských politiků bude mít ještě dohru. Na policii v Králově Poli totiž jeden ze členů strany ve výpovědi obvinil místostarostu a zároveň městského zastupitele Humpolíčka z toho, že zhruba dvacítce členů vyhrožoval tím, že je zničí a zadupe je do země, fyzicky do nich "šťouchal" a nakonec prý zneužil pravomoci veřejného činitele.

Toho se měl podle oznámení dopustit, když z pozice místostarosty "úkoloval" městskou policii, aby zasahovala ve prospěch jedné skupinky lidí.

"A asi padnou i nějaká trestní oznámení, pan Humpolíček i ostatní tam totiž vykřikovali spoustu nehezkých věcí," řekl další z přítomných sociálních demokratů. Humpolíček položil MF DNES telefon.

Kdo za problémy stojí?
Ani šéfovi brněnské ČSSD se příběh o tom, jak na sebe jeho "ovečky" volají policii, nezdá vtipný. A situaci v dlouho znesvářené královopolské ČSSD hodlá řešit rázně.

"Problémy tam začaly vstupem Romana Rožnovského (bývalý člen ČSSD - pozn. red.) do strany. A předsedkyně tamní organizace nezvládla situaci zklidnit. Mám připravené řešení, které očistí brněnskou ČSSD od problémů, ale i od lidí, kteří v ní nejsou kvůli tomu, že věří program," komentoval to Jeroným Tejc.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Za pokus uplatit policistu stamiliony dostal hacker tři roky vězení

Petr Křístek se kvůli zabavenému harddisku s ukradenými bitcoiny pokusil...

Za pokus o rekordní úplatek v hodnotě 384 milionů korun odsoudil Městský soud v Brně Petra Křístka ke třem rokům...

Požár zasáhl kulturní dům v Drnovicích, lokalizace trvala čtyři hodiny

V Drnovicích na Vyškovsku hoří kulturní dům. Hasiči vyhlásili třetí stupeň...

Jedenadvacet jednotek hasičů zasahuje u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz