Z duelu Havlíčkův Brod (bílá) - Znojmo.

Z duelu Havlíčkův Brod (bílá) - Znojmo. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Znojmo se stejně jako loni potká v play-off s Benátkami

• 0
Dvanáctkrát se včera hráči ve Znojmě postavili k nájezdu, pouze Vladimír Říha ho ale dokázal proměnit. Hokejoví Orli díky němu doma porazili Hradec Králové 3:2, a v přímém souboji tak uhájili šesté místo v první lize. Zároveň také poznali soupeře, s nímž se od zítřka poměří v předkole play-off. Stejně jako loni to jsou Benátky nad Jizerou, které Znojmo před rokem zdolalo 3:1 na zápasy.

Včerejší duel by Orlům mohl pro vrchol sezony přinést příjemný doping. Proti Hradci se jim totiž povedl obrat, když první třetinu prohráli 0:2.

„Nezačali jsme dobře, chyběl nám pohyb,“ přiznal pro klubový web trenér Karel Soudek. „Od druhé třetiny jsme se podstatně zlepšili. Snížili jsme, ale mohli jsme to i otočit, protože jsme tam k tomu měli spoustu příležitostí. Ve třetí třetině již těch šancí tolik nebylo, ale opticky jsme byli lepší,“ těšilo Soudka.

Jeho tým dotáhl skóre ve 44. minutě po trefě Jiřího Berouna, další gól ze hry už ale Znojmo nedalo, i když soupeře zasypalo sprškou 54 střel. „V prodloužení jsme nevyužili přesilovku čtyři na tři, což byla chyba. To se prostě musí dávat,“ konstatoval Soudek.

V nájezdech se ale Orli mohli spolehnout na bezchybného gólmana Ondřeje Kacetla, který nepustil ani jeden ze šesti nájezdů.

Znojmo tak vzhledem k mladému kádru dosáhlo na obdivuhodné umístění, v play-off mu navíc pomůžou brankář Luboš Horčička a útočníci RadekHaman, Karel Plášek a Tomáš Rachůnek, kteří hráli v extraligové Plzni.

Série na tři výhry začne zítra v 17.30 ve Znojmě, kde se bude hrát ve stejný čas i ve čtvrtek.