Fanoušci fotbalového Znojma

Fanoušci fotbalového Znojma | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Znojmo se zlobí. Srazil ho sporný pokutový kop

• 0
Někteří hráči už možná přemýšleli, kam je v druholigové tabulce posune tříbodový zisk. Jenže předčasně. I když znojemští fotbalisté v sobotu v Třinci ještě v 84. minutě vedli 1:0, nakonec jim místo tří bodů do tabulky zůstal jenom vztek.

V 86. minutě totiž z penalty srovnal Pavel Malíř a tři minuty nato zajistil severomoravskému týmu vítězství 2:1 Michael Hupka.

Hlavně první branka soupeře bude znojemským hráčům ještě dlouho ležet v hlavě. "Penalta se vůbec neměla pískat," zlobil se stoper Radomír Trnovec, po jehož zákroku sudí Ondráš pokutový kop kvůli tahání za dres nařídil.

Co Trnovce k jeho názoru vede? "Záložník Třince dostal balon za obranu a já k němu natáhnul ruku, abych ho zbrzdil. Došlapával na nohu, vůbec nespadnul, nic se nestalo, ale rozhodčí už pískal penaltu," líčil 22letý fotbalista, podle něhož mělo Znojmo do sporného momentu zápas pod kontrolou.

Jihomoravané vedli od 55. minuty po brance Tomáše Oklešťka, který uklidil do brány centrovaný míč.  "Kdybychom přidali druhý gól, věřím, že už bychom vítězství nepustili," litoval Trnovec. Nic takového se ale nepovedlo.

Třinec zahrozil nejdříve v 69. minutě, kdy Trnovec uchránil čisté konto svého brankáře Hrubého na poslední chvíli tím, že vykopl míč na brankové čáře. A pak přišel pokutový kop, který Znojmo položil.

"Po vyrovnání už jsme se nedokázali koncentrovat. Těch bodů je velká škoda, ale teď už s tím nic neuděláme.
Musíme jít dál," řekl Trnovec, jehož tým drží aktuálně osmou příčku tabulky.

Víc než příští domácí duel druhé ligy proti Ústí nad Labem však Znojemské zajímá ten, který sehrají ve středu.

V osmifinále Ondrášovka Cupu se doma utkají s vedoucím týmem Gambrinus ligy, pražskou Spartou. "Takový zápas je za odměnu, nás těší už jen to, že do něj můžeme nastoupit. A taky to, že přijde hodně lidí," uvedl Trnovec.